Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Senioralia 2017

Wojciech Gąssowski, Rudi Schuberth oraz Kazimierz Kowalski to gwiazdy tegorocznych Senioraliów. Częstochowskie Święto Seniorów odbędzie się 12 i 13 października 2017 r. w Hali Sportowej Częstochowa.

- Tak jak studenci mają juwenalia, tak seniorzy – Senioralia. W poprzednim roku zainteresowanie imprezą było dużo większe niż się spodziewaliśmy. Dlatego w tym roku impreza odbędzie się w Hali Sportowej Częstochowa, która ma lepsze zaplecze i powinna pomieścić wszystkich chętnych  – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

W ramach święta seniorów w HSC – 12 X po przekazaniu seniorom kluczy do bram miasta (o godz. 11) odbędą się zajęcia rekreacyjne, taneczne i gimnastyczne oraz poczęstunek (w tym dniu wstęp na imprezy jest wolny), a następnego dnia – 13 X  – od godz. 18 zaplanowano w HSC koncerty Wojciecha Gąssowskiego, Rudiego Schubertha oraz gwiazd opery i operetki zaproszonych przez Kazimierza Kowalskiego (koncert „W krainie uśmiechu”). Po występie Rudiego Schubertha z Big Silesian Band najwytrwalsi będą mogli jeszcze uczestniczyć w potańcówce. Na dzień koncertów bilet dla seniorów powyżej 60. roku życia kosztuje 10 zł, dla reszty jest mniej promocyjnie - 100 zł.

- Nikogo nie dyskryminujemy, ale chcemy w ten sposób podkreślić, że to impreza dedykowana głównie seniorom – tłumaczy zastępca prezydenta miast Jarosław Marszałek. – W doborze wykonawców chodziło o to, aby wszyscy dobrze się bawili. Dlatego program jest lekki i przyjemny, a jednocześnie dający szansę powrotu do miłych wspomnień.

Seniorzy będą mogli dostać się na Halę w czwartek bezpłatnymi autobusami MPK, podstawionymi na plac Biegańskiego między godz. 9 a 9.45, natomiast następnego dnia bezpłatna linia autobusowa MPK dla seniorów będzie kursować od godz. 16.10 - na trasie z dworca PKP Stradom, przez rondo Mickiewicza, dworzec PKS, Korczaka, Komendę Miejską Policji, II aleję Najświętszej Maryi Panny i Stary Rynek - do Hali Sportowej Częstochowa.           

Bilety na Senioralia można kupić w Miejskim Domu Kultury, Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater, Hali Polonia, Hali Sportowej Częstochowa, w Miejskiej Galerii Sztuki oraz w siedzibie Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.

Miasto od kilku lat prowadzi różne działania wspierające seniorów oraz poszerzające możliwości aktywnego spędzania przez nich wolnego czasu. W Częstochowie działa m.in. program „Aktywny Senior” proponowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, powstają kolejne place rekreacji ruchowej w plenerze; zdrowiu i dobrej kondycji służą też proponowane przez samorząd programy zdrowotne – profilaktycznych szczepień czy rehabilitacji ruchowej. Akcja MOPS ,,Kawiarenka dla Seniora” sprzyja integracji środowiska, działa Częstochowskie Centrum Aktywności Seniorów oraz Dzienne Domy Senior+. Przy częstochowskich uczelniach prężnie funkcjonują uniwersytety trzeciego wieku, których popularność dowodzi, że seniorzy chcą ciągle zdobywać nową wiedzę i nowe kompetencje. Wielu seniorów korzysta z kart rabatowych Częstochowski Senior – miasto wydało ich ponad 8 tysięcy, obecnie seniorzy mogą korzystać także z Częstochowskich Kart Mieszkańca, które mają szersze funkcje i dają jeszcze więcej możliwości korzystania z różnego rodzaju miejskich usług. Poza tym niedawno rozpoczęła się realizację projektu „Bezpiecznie we własnym domu”, czyli usług teleopiekuńczych dedykowanych seniorom, którzy tego potrzebują, a ZGM wspólnie z policją prowadzą właśnie akcję informacyjną pod hasłem „Bądź bezpieczny seniorze”, w której ostrzegają przed zagrożeniami i oszustami.

źrodło: www.czestochowa.plPozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl