Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Centrum Lepszych Miejsc Pracy

Pod adresem praca.czestochowa.pl rozpoczęła działalność miejska platforma, która ma pomagać w kojarzeniu pracodawców i pracowników o określonych specjalnościach, pokazywać możliwości kształcenia w zawodach poszukiwanych na lokalnym rynku pracy, sugerować nowe profile w ofercie szkół zawodowych, inspirować do znalezienia lepszej pracy w mieście. Działalność Centrum Lepszych Miejsc Pracy będzie koordynowało Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta.

- W Częstochowie jest już obecnie dużo dobrych, rozwojowych ofert pracy, dlatego chcemy aby ci, którzy np. planują wyjazd w poszukiwaniu lepszej pracy poza miastem, zapoznali się wcześniej z ofertami naszych pracodawców – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Mam nadzieję, że nowa internetowa platforma w tym pomoże i szczęśliwie połączy potrzeby poszukujących satysfakcjonującej pracy częstochowian z potrzebami firm szukających pracowników.

Platforma internetowa ma na celu wspierać oraz moderować współpracę pomiędzypodmiotami komercyjnymi, szkołami i uczelniami, samorządem oraz potencjalnymi pracownikami. Dlatego portal podzielony jest na moduły: zawodów, szkół, pracodawcy, pracownika, ofert oraz instytucji wspierających rynek pracy.

Moduł zawodów przedstawia informację o potencjale i możliwościach kształcenia w określonych zawodach. Pokazuje wszystkim zainteresowanym w jakim zawodzie można się kształcić, a uczniom pomaga zaplanować kierunki rozwoju zawodowego. Zawody są opisane z uwzględnieniem informacji o zdobywanych umiejętnościach, możliwych stanowiskach pracy oraz ofercie edukacyjnej, czyli o tym, gdzie można się kształcić w danym zawodzie.

Moduł szkół zbiera informacje o szkołach i profilach kształcenia w mieście. Umożliwia definiowanie klas z określeniem liczby uczniów, kierunków kształcenia oraz zdobywanymi przez uczniów umiejętnościami.

Moduł pracodawcy umożliwia rejestrację i definiowanie profilu zawierającego informacje o danych adresowych i danych kontaktowych oraz branży (moduł posiada zdefiniowaną listę branż). Umożliwia zarządzenie ofertami i planowanie zatrudnienia oraz zgłaszanie uwag do poszczególnych szkół w sprawie profili kształcenia.

Moduł pracownika daje zalogowanemu pracownikowi możliwość definiowania swojego profilu, aplikowania, odpowiedzi na oferty oraz generowania CV. Podczas aplikowania umożliwia załączenie dodatkowych plików (np. certyfikatów). Moduł automatycznie dopasowuje oferty pracy na podstawie zdefiniowanych umiejętności i kompetencji.

Moduł ofert będzieprezentował oferty pracy, praktyk, stażu, wolontariatu - możliwe do wyszukiwania i  przeglądania zarówno dla użytkowników zalogowanych, jak i niezalogowanych.

Moduł instytucji służy do zapoznania się z projektami oraz inicjatywami instytucji i organizacji związanych z rynkiem pracy (w tym Powiatowego Urzędu Pracy czy Agencji Rozwoju Regionalnego).

Strona praca.czestochowa.pl będzie sukcesywnie wypełniać się treścią i danymi. Obecnie wprowadzone są tam bazy zawodów i szkół. Centrum Obsługi Inwestora zachęca do rejestracji i generowania wpisów m.in. przez firmy oraz osoby prywatne.
Platforma internetowa będąca głównym „motorem” Centrum Lepszych Miejsc Pracy działa oczywiście online, ale firmy, szkoły lub osoby pragnące zaczerpnąć dodatkowych informacji lub potrzebujące konsultacji, mogą skorzystać z pomocy Centrum Obsługi Inwestora, które będzie koordynować działanie systemu. W Wydziale Funduszy Europejskich i Rozwoju UM (I piętro budynku UM przy ul. Waszyngtona) przygotowane zostało w tym celu specjalnie oznakowane pomieszczenie.

Centrum Lepszych Miejsc Pracy to jeden z elementów działań w ramach programu „Teraz Lepsza Praca”, którego priorytetem jest kreowanie, inicjowanie lub wspieranie projektów i działań prowadzących do powstawania w Częstochowie miejsc pracy zapewniających pracownikom godną płacę, stabilizację, perspektywy zawodowego rozwoju oraz poczucie socjalnego bezpieczeństwa. Założenia i syntetyczny opis działań już podjętych w ramach programu, o których informowaliśmy we wcześniejszych komunikatach, są dostępne na stronie terazlepszapraca.czestochowa.pl.

źródło: www.czestochowa.pl

  

 


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl