Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
"Rozwiń skrzydła" Bal Przedsiębiorców wrażliwi społecznie.

W Częstochowie w Parku Przemysłowo-Technologicznym w sobotę, 6 lutego 2016 roku odbył się Bal Przedsiębiorcy wrażliwi społecznie „ROZWIŃ SKRZYDŁA”.

Impreza organizowana przy współudziale samorządu miała za zadanie przede wszystkim pokazać przedsiębiorców, którzy angażują się w działania na rzecz lokalnej społeczności, współpracują z samorządem i aktywnie włączają się w zadania realizowane przez organizacje pozarządowe z terenu miasta. Podmiotów zaangażowanych corocznie w działania samorządu i NGO jest coraz więcej - na balu pojawili się przedstawiciele ponad 75 firm z regionu. Była to doskonała okazja do integrowania środowiska, by wspólnie jeszcze lepiej działać partnersko na rzecz lokalnej społeczności.

Podczas balu odbyła się charytatywna aukcja obrazów, z której dochód został przeznaczony na stypendia dla dzieci będących w pieczy zastępczej.

Warto wspomnieć, że w współpraca biznesu z samorządem i NGO w Częstochowie z roku na rok jest coraz lepsza. Co miesiąc odbywają się „Śniadania z Przedsiębiorcami”, na które Prezydent Miasta zaprasza przedstawicieli firm z regionu, by wraz z samorządowcami i ekspertami mogli podyskutować o planowanych w mieście działaniach, dowiedzieć się o aktualnych przedsięwzięciach i włączyć się w ich realizację. Organizowane są także bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców z regionu np. dotyczące specjalnych stref ekonomicznych czy nowych rozwiązań prawnych.

Ponadto aktywnie działają  partnerstwa lokalne, skupiające samorząd, NGO oraz przedsiębiorców i mieszkańców z terenu wybranych dzielnic Częstochowy. W ramach Partnerstwa wspólnie realizowane są przedsięwzięcia, które zmieniają  nasze najbliższe otoczenie. Są to działania na rzecz seniorów, dzieci i młodzieży, rodzin wybranych grup społecznych. Efekty są bardzo wymierne – powstają boiska, place zabaw, integrują się sąsiedzi, a ludzie zaangażowani w partnerstwa widząc ile udaje się wspólnie zrobić, planują i wcielają w życie kolejne pomysły. Do tej pory na terenie Częstochowy funkcjonowały dwa partnerstwa. Ich skuteczność, dobra organizacja i efekty sprawiły, że Miasto rozstrzygnęło konkurs na realizację kolejnych, będzie ich w sumie sześć.

 

źrodło: www.czestochowa.pl


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl