Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Bańki miłości po raz szósty

Plac Biegańskiego opanowały dziś bańki miłości. Akcja organizowana była po raz szósty z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. Kolejna edycja akcji odbyła się w ramach Kampanii na Rzecz Pogodnego Dzieciństwa i zostało włączone do Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Podczas spotkania na placu przed Ratuszem uczestnicy wspólnie puszczali bańki mydlane, symbolizujące miłość (która wznosi ludzi tak, jak wznoszą się same bańki i która może być równie łatwo przerwana na skutek alienacji rodzicielskiej).

Organizatorami happeningu pod patronatem Prezydenta Częstochowy były Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Częstochowie, Ośrodek Wychowawczo - Rewalidacyjny dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Polskiego Związku Niewidomych oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie.

Alienacja rodzicielska to przemoc emocjonalna wobec dziecka i drugiego rodzica, manipulowanie strachem i lękami dziecka, szantaż emocjonalny, utrudnianie kontaktów dziecka z drugim rodzicem oraz inne negatywne działania, prowadzące do niszczenia ich wzajemnych relacji. Może przyczyniać się do powstawania u dziecka zaburzeń zdrowotnych, emocjonalnych, rozwojowych i dotyczących zachowania. Często stosowana jest przez głównego opiekuna w szkodliwych działaniach mających doprowadzić do wykluczenia z życia dziecka drugiego rodzica. Jej negatywne efekty dla relacji pomiędzy dzieckiem, a drugim rodzicem mogą być różne, o różnym stopniu nasilenia i nie da się ich przedstawić w postaci jednoznacznego syndromu lub zespołu np. poddawane alienacji rodzicielskiej dziecko może odrzucać i oczerniać drugiego rodzica lub być agresywne wobec alienatora czy nawet uciec od niego do drugiego rodzica.

źródło: www.czestochowa.pl


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl