Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Projekt "Czas Na Ruch"

Od marca 2017 roku Częstochowskie Stowarzyszenie Amazonki rozpoczyna realizację projektu pt. „Czas Na Ruch”, dofinansowanego przez MPiPS w ramach Rządowego  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Priorytetu II – Aktywne Społeczeństwo.
Realizacja Projektu ma umożliwić uczestnikom angażowanie się w działania na rzecz innych, ukierunkowane na ochronę zdrowia i promocję zdrowego stylu życia, w szczególności na ruch fizyczny i aktywne spędzanie czasu wolnego.

Projekt adresowany jest do 200 kobiet oraz ich otoczenia. Kierunkiem działania jest aktywizacja obywateli w sprawach wspólnotowych.Projekt obejmuje działania polegające na samoorganizacji społecznej, edukacji i promocji z zakresu bezpieczeństwa publicznego oraz zdrowia. Projekt Czas NA Ruch obejmuje 4 moduły: ruch edukacyjny, profilaktyczny, fizyczny i aktywizacyjny.

W ramach 1. modułu odbędzie się akcja informacyjno - promocyjna projektu i jego problematyki oraz konferencja inaugurująca projekt.

W ramach 2. modułu przeprowadzone zostaną badania profilaktyczne: m.in. morfologia, USG tarczycy, USG piersi, USG jamy brzusznej, mammografia

W ramach 3. modułu odbywać się będą zajęcia ruchowe w grupach: Dwie Grupy Taneczne - Zumba i Salsa, Dwie Grupy Aerobowe - Fitnes i Gimnastyka Wyszczuplająca, Grupa Samoobrony.

W ramach 4. modułu zorganizowane zostaną wizyty studyjne  do różnych grup aktywności społecznej z ofertą edukacyjno-promocyjną projektu oraz łączenia aktywności ze zdobywaniem i przekazywaniem wiedzy w sferze ochrony zdrowia i korzystania z lokalnych ofert pro-zdrowotnych. Celem wizyt studyjnych jest edukacja zaangażowana, dzięki której uczestnicy poznają obszary i formy aktywizacji zorganizowanych społeczności, które mobilizują swoje zasoby, tworzą własne oferty tematyczne i pokazują czym się zajmują poprzez włączanie gości/uczestników wizyt studyjnych w przeżywanie, doznawanie, wyzwalanie emocji.

Rekrutacja  – MARZEC- 2017 roku.

Formularze zgłoszeniowe dostępne na str. www.czestochowskieamazonki.pl

BIURO PROJEKTU:
Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki
Częstochowa, ul. Staszica 10,

509 656 937, e-mail: sekretariat@ccas.com.pl, biuro@czestochowskieamazonki.pl

Osoby do kontaktu:
Kamila Grochowina – Animator – kamila.grochowina@gmail.com
Elżbieta Markowska – Prezes Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki serdecznie zaprasza do udziału w projekcie.


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl