Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Startuje Program Częstochowskiej Karty Mieszkańca

Już 10 stycznia można będzie zgłaszać się po Częstochowską Kartę Mieszkańca. Rusza System, która umożliwi korzystanie z innowacyjnego na skalę kraju Samorządowego Programu Lojalnościowego, dającego m.in. bonusy za zakupy u lokalnych przedsiębiorców.

W Częstochowie startuje oparty na Samorządowym Programie Lojalnościowym system Częstochowskiej Karty Mieszkańca. Od 10 stycznia 2017 r. częstochowianie będą mogli składać wnioski o wydanie karty pozwalającej zbierać punkty u lokalnych przedsiębiorców, które następnie będzie można wymieniać na atrakcyjne bonusy. Karta integruje również te istniejące dotychczas programy (Częstochowski Senior, Rodzina Plus) oraz daje dostęp do miejskiej Biblioteki Publicznej. Częstochowska Karta Mieszkańca jest produktem innowacyjnym, będzie się zmieniać, w najbliższych miesiącach nastąpi jej integracja z biletem komunikacji miejskiej, zyska też funkcję płatniczą.

-  Na ten projekt warto było czekać, bo udało nam się pozyskać do współpracy partnerów, którzy stworzyli produkt  wyjątkowy - mówił podczas dzisiejszego briefingu prasowego, zapowiadającego uruchomienie systemu Częstochowskiej Karty Mieszkańca, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. -  Z jednej strony karta, która sukcesywnie zastępować będzie te dotychczasowe - dla seniora, dużych rodzin, czy do biblioteki - jest bezpłatna dla miasta, a z drugiej strony buduje pozytywne relacje pomiędzy częstochowianami i lokalnymi przedsiębiorcami.

Głównym celem programu Częstochowskiej Karty Mieszkańca jest nagradzanie mieszkańców za korzystanie z usług lokalnych przedsiębiorców. Obecnie już 70 lokalnych firm potwierdziło udział w inicjatywie, umożliwiając tym samym swoim klientom zbieranie punktów lojalnościowych. Organizatorzy programu są otwarci na kolejne zgłoszenia zainteresowanych przedsiębiorców, którzy chcieliby wziąć udział w akcji. Dla nich Grupa LEW SA przygotowała atrakcyjną ofertę na użytkowanie terminali do akceptacji kart płatniczych, które jednocześnie służą do obsługi systemu Samorządowego Programu Lojalnościowego.

- Jesteśmy firmą z Częstochowy, dlatego bardzo zależało nam, aby nasza ekspansja w zakresie programów lojalnościowych rozpoczęła się właśnie w tym mieście. Urząd Miasta w Częstochowie jest otwarty na innowacyjne i niekonwencjonalne projekty, które niosą za sobą wymierne korzyści dla mieszkańców, dlatego proces wprowadzenia programu przebiegł bardzo sprawnie. Mamy nadzieję, że samorządowy program lojalnościowy stanie się popularny w całej Polsce i z naszego systemu skorzystają kolejne samorządy – mówi Andrzej Basiak, Prezes Grupy LEW S.A.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne i dobrowolne.Mieszkańcy miasta mogą przystąpić do udziału w programie w dowolnym momencie jego trwania. Aby wyrobić kartę, która umożliwia udział w programie należy uzupełnić oświadczenie, następnie okazać dokument potwierdzający tożsamość oraz potwierdzić odbiór karty. Grupa LEW i Urząd Miasta Częstochowa planują udostępnić mieszkańcom aplikację mobilną, wspierająca korzystanie z programu, aplikacja stanie się również platformą do komunikacji Samorządu, Przedsiębiorców i Mieszkańców.

Partnerem technologicznym jest firma mPay. Wspiera Projekt zarówno merytorycznie, jak i technologicznie, co jest niezwykle ważne przy planowanym rozszerzeniu funkcjonalności o aplikację mobilną i mobilne płatności, w czym ta się specjalizuje.

Wniosek o wydanie karty można składać od 10 stycznia w:

  • Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta – ul. Śląska 11/13
  • Centrum Informacji Turystycznej – Al. NMP 65
  • Wydziale Polityki Społecznej – ul. Śląska 11/13
  • Wydziale Funduszy Europejskich i Rozwoju – ul. Waszyngtona 5
  • Miejskim Domu Kultury – ul. Łukasińskiego 50/68
  • Hali Sportowej Częstochowa – ul. Żużlowa 4

Szczegóły, a także lista przedsiębiorców biorących udział w Programie Częstochowskiej Karty Mieszkańca dostępna jest na stronie: www.karta.czest.pl.

Z wykorzystaniem informacji Grupy LEW S.A.; SyB

źródło: www.czestochowa.pl


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl