Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej - Kampania na Rzecz Pogodnego Dzieciństwa

25 kwietnia z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, plac Biegańskiego ponownie opanują Bańki Miłości. Kampania organizowana jest po raz piąty. Kampania na Rzecz Pogodnego Dzieciństwa zaprasza wszystkich częstochowian, by pojawili się na placu przed ratuszem w godzinach 12.00-16.00 i wysłali do nieba symboliczną bańkę wyrażającą miłość i równoczesny sprzeciw wobec burzenia więzi pomiędzy dzieckiem a jednym z rodziców. Akcja ma przypominać dorosłym, jak wielkie znaczenie dla dzieci ma miłość zarówno mamy i taty – niezależnie od ich wzajemnych relacji.

Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Częstochowy.

Organizator zapewnia sprzęt i płyn do baniek, ale zachęca także do przynoszenia własnych – by mydlanych baniek było w tym dniu jak najwięcej.

Wydarzenie wpisuje się w Kampanię na Rzecz Pogodnego Dzieciństwa. W jej ramach, 18 czerwca podjęta będzie oficjalna próba bicia Rekordu Guinnessa w kategorii największa mozaika z monet - 160 m. kw. z pięciogroszówek „moje pięć groszy w słusznej sprawie”.

Alienacja rodzicielska to zespół świadomych lub nieświadomych zachowań prowadzących do powstawania zaburzeń w relacji pomiędzy dzieckiem, a drugim rodzicem czyli niszczenie więzi dziecka z drugim rodzicem. Stosowane metody alienacji rodzicielskiej - to m.in. manipulowanie strachem i lękami dziecka, szantaż emocjonalny, utrudnianie kontaktów dziecka z drugim rodzicem oraz inne negatywne działania, prowadzące do niszczenia ich wzajemnych relacji. Alienacja rodzicielska może przyczyniać się do powstawania u dziecka zaburzeń zdrowotnych, emocjonalnych, rozwojowych i dotyczących zachowania. Często stosowana jest przez głównego opiekuna w szkodliwych działaniach mających doprowadzić do wykluczenia z życia dziecka drugiego rodzica. Niejednokrotnie jest ukrywana pod płaszczykiem konfliktu lub walki rodziców. Alienacja rodzicielska to przemoc emocjonalna wobec dziecka i drugiego rodzica. Jej negatywne efekty dla relacji pomiędzy dzieckiem, a drugim rodzicem mogą być różne, o różnym stopniu nasilenia i nie da się ich przedstawić w postaci jednoznacznego syndromu lub zespołu - np. poddawane alienacji rodzicielskiej dziecko może odrzucać i oczerniać drugiego rodzica lub być agresywne wobec alienatora czy nawet uciec od niego do drugiego rodzica.

 

źródło: www.czestochowa.pl


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl