Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Fundacja Dialogos zwycięzcą konkursu MSW dla organizacji pozarządowych

Projekt częstochowskiej Fundacji Dialogos został doceniony w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na przygotowanie kampanii informacyjnej dotyczącej przeciwdziałania zażywaniu nowych narkotyków, czyli dopalaczy. To część większej, prowadzonej już ogólnopolskiej akcji "Dopalacze kradną życie".

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozstrzygnęło konkurs dla organizacji pozarządowych na przygotowanie ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Najwięcej punktów uzyskała oferta złożona przez częstochowską Fundację Dialogos.

Konkurs był jednym z elementów kampanii „Dopalacze kradną życie”. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na ten cel przeznaczy 100 tys. zł  

Konkurs skierowany był do organizacji pozarządowych, prowadzących działalność pożytku publicznego w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz przeciwdziałania patologiom społecznym.  Fundacja Dialogos, która wygrała konkurs, będzie odpowiadała za przygotowanie i rozpowszechnienie materiałów informacyjnych dotyczących symptomów zażycia substancji psychoaktywnych, zasad postępowania dla rodziców i opiekunów w takich sytuacjach, ale także odpowiedzialności karnej za rozprowadzanie nielegalnych substancji.  Zadaniem kampanii ma być dotarcie do młodzieży – głównie poprzez media społecznościowe, z których młodzież korzysta najczęściej. Głównym celem działań ma być promowanie mody na życie bez używek oraz uświadamianie o szkodliwości zażywania dopalaczy.

Fundacja Dialogos w ramach zadania przygotuje m.in. reportaż dokumentalny „Dopalacze kradną życie” ukazujący losy ludzi dotkniętych skutkami dopalaczy oraz ich rodzin w tradycyjnym wydaniu książkowym oraz e-bok. Powstanie także portal, który będzie miejscem interaktywnego kontaktu z osobami szukającymi wiedzy, pomocy i wsparcia w zakresie przeciwdziałania dopalaczom. Fundacja stworzy oraz dostarczy do szkół pakiet edukacyjny zawierający m.in. scenariusz zajęć o dopalaczach. Nakręcone zostaną także rozmowy z osobami, które postanowiły walczyć z uzależnieniem od dopalaczy.

Dopalacze Kradną Życie

Kampania „Dopalacze kradną życie” to nazwa akcji profilaktycznej MSW, zainaugurowana 29 lipca w MSW, kiedy to został podpisany pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło wiele osób m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy - oraz instytucji i organizacji pozarządowych. Akcję promuje spot „Taki z Ciebie mocarz”, a jej ambasadorami są Marcin Gortat i Jurek Owsiak.

Kampania „Dopalacze kradną życie” jest rozpoznawalna wśród Polaków. Aż 39% respondentów biorących udział w badaniu „Opinie na temat profilaktyki i przeciwdziałania zażywaniu dopalaczy” przeprowadzonego na zlecenie MSW zadeklarowało znajomość akcji.

Informacja ze strony www.msw.gov.pl

Więcej:

Więcej o kampanii na stronie www.dopalaczekradnazycie.pl

źródło: www.czestochowa.pl


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl