Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Konkurs w ramach kampanii "Przeciwdziałanie narkomanii"

Rozstrzygnięto konkurs dla szkół średnich na hasło oraz logo kampanii realizowanej w ramach akcji społeczno – profilaktycznej „Przeciwdziałanie narkomanii”.

Kampania ma na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia.
Zażywanie i eksperymentowanie z różnymi środkami psychoaktywnymi, szczególnie wśród dzieci i młodzieży stanowi od lat duży problem. Komenda Miejska Policji, wspólnie z Urzędem Miasta Częstochowy, Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Teatrem im. Adama Mickiewicza zorganizował konkurs na opracowanie loga i hasła kampanii profilaktycznej.

Przystąpiło do niego kilkudziesięciu uczniów z częstochowskich szkół ponadpodstawowych, najwięcej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego.

Z uwagi na wysoki poziom nadesłanych prac, komisja oceniająca postanowiła nagrodzić łącznie 9 uczniów, którzy wykazali się ogromną inwencją twórczą i pełnym zaangażowaniem przy realizacji projektu.

24 czerwca w auli Komendy Miejskiej Policji nagrody - smartfon i tablety - laureatom wręczyli wspólnie Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i szef częstochowskiego garnizonu inspektor Dariusz Atłasik.

Główne hasło, które będzie wykorzystywane w kampanii zostało opracowane przez Aleksandrę Woźniczko z Technicznych Zakładów Naukowych im. gen. Władysława Sikorskiego.

Nagrodzeni w konkursie uczniowie to Maksymilian Papis, Roksana Pęczek i Olga Warzyńska z I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego; Urszula Dudek z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie; Róża Puchała, Maja Kozieł i Karolina Pyś z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza oraz Wiktoria Małasiewicz z Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Władysława Reymonta.

Z wykorzystaniem informacji z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

źródło: www.czestochowa.plPozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl