Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Zapisz się na konferencję o funduszach unijnych dla rozwoju społecznego

Zapraszamy na konferencję otwierającą konsultacje społeczne Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS), która odbędzie się 2 czerwca. Już dzisiaj ruszyła rejestracja udziału w tym wydarzeniu. FERS przyczyni się do realizacji celu „Europa o silniejszym wymiarze społecznym”. Celem konsultacji jest zebranie uwag oraz opinii na temat założeń, kierunków i form wsparcia zawartych w programie.

- Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego będzie wspierał dążenie do poprawy sytuacji osób na rynku pracy oraz zwiększenia dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Celem FERS będzie również zapewnienie opieki nad dziećmi, podnoszenie jakości edukacji i rozwoju kompetencji, integracji społecznej, rozwoju usług społecznych i ekonomii społecznej oraz ochrony zdrowia - mówi wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Zarejestruj się już dziś!

Już dzisiaj możesz zgłosić swój udział wypełniając formularz dostępny na stronie programu Wiedza Edukacja Rozwój. Tutaj możesz również zapoznać się z agendą spotkania.

Do udziału w konsultacjach oraz w konferencji on-line otwierającej proces konsultacji zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, instytucje, partnerów społecznych, organizacje czy  przedsiębiorców.

Konferencja on-line odbędzie się 2 czerwca 2021 r. o godz. 10.00.

Osoby, które zarejestrują się do udziału w tym wydarzeniu, będą mogły w nim aktywnie uczestniczyć i zgłaszać uwagi. Rejestracja do udziału w konferencji  będzie trwać do 2 czerwca, bądź wyczerpania miejsc.

Osoby bez zgłoszenia (bez rejestracji) będą mogły obejrzeć  transmisję wydarzenia na YouTube (dla nich opcja zadawania pytań/zgłaszania uwag będzie wyłączona).  

Konferencja będzie tłumaczona na język migowy.

Konsultacje FERS potrwają od 2 czerwca do 9 lipca 2021 r. Uwagi do programu będzie można przesłać za pośrednictwem formularza uwag, który zostanie udostępniony wraz z programem na stronie od 2 czerwca.

Wszystkie informacje związane z konferencją i konsultacjami społecznymi są dostępne na stronie programu Wiedza Edukacja Rozwój.

źródło: www.gov.pl


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl