Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Życzenia minister Marleny Maląg z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

Każdy z nas prawdziwą siłę czerpie z rodziny, zaś dom rodzinny na zawsze pozostaje pewną przystanią. Bliskie, serdeczne relacje i głębokie więzi pozwalają nam pokonywać wszelkie trudności. Wsparcie, jakiego udzielamy sobie nawzajem, jest najcenniejszym darem.

list mm dzien rodzin

Dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny serdecznie życzę, aby w Państwa domach na stałe gościła wzajemna miłość, szacunek i dobroć.

Troska o rodziny jest najważniejsza, zarówno dla mnie, jak i wszystkich moich współpracowników. Rządowych środków kierowanych na ten cel nie traktuję w kategorii kosztu, lecz jako inwestycję. Taką, która umożliwi rodzinom godne życie, przekona rodziców, że mogą sobie pozwolić na więcej dzieci, a seniorzy nie będą musieli obawiać się o swoją przyszłość.

Wzmocnienie roli rodzin, budowanie wokół nich dobrego klimatu, przeciwstawianie się niekorzystnym zmianom demograficznym to wyzwania, z którymi mierzy się dziś cała Europa. My też stawiamy na rodzinę. Bez szczęśliwych rodzin nie będzie szczęśliwego i bezpiecznego państwa. Jesteście najcenniejszym bogactwem Polski.

Doceniając uniwersalną rolę i znaczenie rodzin dla przyszłości świata, papież Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem Rodziny. Ja ze swej strony dokładam wszelkich starań, by polityka prorodzinna była sprawą szerokiej koalicji, nie tylko rządu, ale też samorządów, organizacji pozarządowych, i wielu ludzi dobrej woli, działających na rzecz rodzin.

Wszystkim rodzinom życzę ogromu wzajemnego zrozumienia i partnerstwa, cierpliwości i zaufania. Pozostańmy niezmiennie jedną, wielką, polską rodziną.

Z serdecznymi pozdrowieniami i wyrazami szacunku

Minister Marlena Maląg

źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl