Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Prezydent RP powołał Radę ds. Społecznych

Prezydent RP Andrzej Duda powołał Radę ds. Społecznych. W jej skład weszli wybitni specjaliści reprezentujący różne dyscypliny z zakresu nauk społecznych, m.in.: socjolodzy, pedagodzy, ekonomiści, politolodzy i prawnicy. Działania Rady obejmą całość kwestii dotyczących polityki społecznej m.in. seniorów i osób z niepełnosprawnością.W uroczystości udział wzięła minister Marlena Maląg.

Jestem przekonana, że ustalenia Rady ds. Społecznych da się przełożyć na konkretne działania i je wdrażać – powiedziała minister Marlena Maląg podczas inauguracyjnego posiedzenia tego nowego prezydenckiego gremium, powołanego 6 maja. 

Powołanie Rady to moment na podsumowanie tego, co już jest za nami i co planujemy na przyszłość – powiedziała minister Marlena Maląg.  – Coraz sprawniej działają Centra Usług Społecznych, tworzone z dużym zaangażowaniem przez samorządy.

Minister Maląg zauważyła, że miniony, trudny rok, dzięki wdrażanej tarczy antykryzysowej i finansowej zakończył się uratowaniem wielu miejsc pracy. Ci, którzy mimo wszystko stracili pracę, mogli liczyć na dodatek solidarnościowy. Podkreśliła też rolę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w podejmowanych działaniach, zapobiegających niekorzystnym skutkom pandemii.

Kolejna kadencja niesie ze sobą następne wyzwania, związane z szeroko rozumianą polityką społeczną oraz funkcjonowaniem systemu pomocy społecznej, w którym szykujemy się do dużej reformy – mówiła minister Maląg. Dodała, że liczy na współpracę z Radą w tym zakresie. Zadeklarowała również gotowość do pełnego współdziałania ze strony rządowej.

źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl