Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Zmiany w działalności obiektów sportowych w Częstochowie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie informuje, że w związku ze zniesieniem części obostrzeń będzie sukcesywnie wznawiać lub poszerzać działalność obiektów sportowo-rekreacyjnych. Już teraz otwarte są boiska wielofunkcyjne przy ul. Boya-Żeleńskiego, dostępne też są stadiony i hale sportowe.

 


Od poniedziałku, 19 kwietnia otwarte dla wszystkich chętnych są boiska wielofunkcyjne przy ul. Boya-Żeleńskiego 6/8. Do dyspozycji pozostają zadaszone dwa korty tenisowe i boisko do piłki nożnej oraz sąsiadujące z nimi boiska do gry w koszykówkę i siatkówkę. Obiekt w sezonie letnim czynny jest w godz. 8.00 – 22.00.

 

Dla uprawiających sport amatorsko otwiera się również Miejski Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Dąbrowskiego. Na Miejskim Stadionie Piłkarskim „Raków” przy ul. Limanowskiego rozgrywki wznawiają również uczestnicy Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.
Praktycznie na wszystkich obiektach administrowanych przez Ośrodek, tj. na stadionach piłkarskich i lekkoatletycznym oraz w halach sportowych zajęcia sportowe wznawiają dzieci i młodzież uczestniczący we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiednie polskie związki sportowe.

Zasady funkcjonowania obiektów:

  • Od 16 kwietnia 2021 r. możliwe jest uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy (zarówno w obiektach zamkniętych, jak i na otwartym powietrzu oraz bez limitu osób).
  • Możliwe jest również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych).
  • Działalność hal sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego.
  • Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte w dalszym ciągu pozostają m.in. siłownie i baseny.
  • Chęć skorzystania z obiektów należy zgłaszać telefonicznie: nr telefonów dostępne są na www.mosir.pl,
  • Na terenie obiektów (w trakcie zajęć sportowych) nie ma obowiązku zakrywania twarzy,
  • Przed wejściem na obiekty i przed wyjściem z obiektów należy obowiązkowo zdezynfekować dłonie,
  • obowiązują 15-minutowe odstępy pomiędzy korzystającymi z obiektów,
  • obowiązuje dezynfekcja urządzeń i sprzętu sportowego po każdym użyciu i każdej grupie korzystających.

Zmiany zasad funkcjonowania obiektów związane są z wejściem w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które częściowo znosi obostrzenia związane z kulturą fizyczną.

O terminach otwarcia pozostałych obiektów MOSiR w Częstochowie i zasadach ich funkcjonowania, Ośrodek będzie informować na bieżąco.

Z wykorzystaniem informacji z MOSiR

źródło: www.czestochowa.pl


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl