Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Święta w pandemii. Pamiętajmy o naszych bliskich, bądźmy w kontakcie

Święta Wielkanocne to czas, który zwykle spędzamy w gronie najbliższych. W tym roku z powodu pandemii po raz kolejny musimy ograniczyć osobiste kontakty. – Pamiętajmy o tych, którzy nie mogą spotkać się z nami osobiście. Dajmy im odczuć, że o nich pamiętamy, że są dla nas ważni – dzwońmy, rozmawiajmy, spotykajmy się online. Niech nikt nie czuje się samotny – apeluje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Z powodu pandemii konieczne jest maksymalne ograniczenie osobistych kontaktów z innymi. Brak możliwości spędzenia Świąt Wielkanocnych w gronie bliskich to dla wielu osób to niezwykle trudne doświadczenie.

– Najlepszym lekiem na samotność jest rozmowa. Nawet jeśli nie możemy spotkać się osobiście z naszymi bliskimi, możemy do nich zadzwonić, odbyć wideorozmowę. Technologia daje nam dzisiaj wiele możliwości. Pamiętajmy o naszych rodzicach, dziadkach – niech nikt nie czuje się samotny – apeluje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów działa

Kilka dni temu minister Marlena Maląg poinformowała o przedłużeniu działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów do końca 2021 r., jednak nie dłużej niż do czasu utrzymującej się w kraju epidemii.

By uzyskać pomoc, osoby starsze mogą zgłaszać się za pośrednictwem bezpłatnego numeru telefonu 22 505 11 11.

Wsparcie jeszcze przed Świętami

Dodatkowo przed Świętami Wielkanocnymi uruchomiony został Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów. Dzięki aktywności Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych we współpracy m.in. z Caritas Polska i Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta do potrzebujących – osób starszych, ale też osób w kryzysie bezdomności czy innej szczególnie trudnej sytuacji życiowej – trafi łącznie 800 ton żywności.

– Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w działania Konwoju. Wiem, że robią, co tylko mogą, by żywność została dostarczona do osób wymagających wsparcia jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi – mówi minister Maląg.

źrodło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl