Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Wspieramy akcję #Kupuj Świadomie, wybierz PRODUKT POLSKI"!

Doświadczenie z ostatnich tygodni nauczyło nas, że poprzez codzienne decyzje i małe gesty, możemy wcielać w życie ideę solidarności, która pomoże nam wspólnymi siłami jak najszybciej wyjść na prostą. Dziś naszej pomocy potrzebuje polska gospodarka, w tym nasze rolnictwo, które możemy wszyscy wspierać kupując polskie produkty. Zachęcamy więc: wybieraj krajową produkcję i dołącz do akcji #KupujŚwiadomie, wybierz „PRODUKT POLSKI”!

O znaczeniu rodzimej produkcji rolnej i gospodarki przekonaliśmy się na początku epidemii. Polscy producenci stanęli na wysokości zadania. Dzięki ich pracy nie musieliśmy się martwić, że zabraknie nam dostaw żywności i produktów. Jednak już teraz wiemy, że skutki COVID-19 będą jeszcze długo odczuwalne dla polskiej gospodarki, w tym także dla rolnictwa. To, jak gospodarka poradzi sobie z kryzysem, zależy również od nas – konsumentów.

Kiedy kupujemy polskie produkty zapewniamy utrzymanie rodzimej produkcji, co łagodzi skutki epidemii, z jakimi muszą mierzyć się polscy producenci żywności. Pamiętajmy o tym i zwracajmy uwagę na pochodzenie towarów, które kupujemy na co dzień.

Aby ułatwić identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano znak „PRODUKT POLSKI”. Produkty z tym znakiem są wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie kraju. Kupując je wspierasz polskich rolników i polską gospodarkę.

Jak przyłączyć się do akcji?

  • Kupuj produkty ze znakiem PRODUKT POLSKI
  • Wejdź na stronę Polska smakuje i dowiedz się gdzie możesz kupić polskie produkty
  • Polub na facebooku kanał PRODUKT POLSKI i dowiedz się, kto znany wspiera akcję

Pamiętaj, że Twój wybór ma znaczenie!

źródło: Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl