Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Śniadanie Wielkanocne – zgodnie z tradycją, nie zapominajmy o drugim człowieku

Tegoroczne „Śniadanie Wielkanocne”, podobnie jak w roku ubiegłym, odbywać się będzie w cieniu pandemii COVID-19. Z tego względu, również w tym roku nie będzie tradycyjnego spotkania wielkanocnego, gdyż obowiązuje nas wszystkich przestrzeganie zaostrzonych zasad bezpieczeństwa. Osoby, do których adresowane jest wsparcie otrzymają paczki z artykułami spożywczymi i świątecznymi potrawami. Ważne, aby w tym trudnym dla nas wszystkich czasie czuć wsparcie i miłość innych.

W tym roku „Śniadanie Wielkanocne” odbędzie się 3 kwietnia 2021 roku, w Wielką Sobotę, a miejscem uroczystości będzie tak jak w minionym roku stołówka charytatywna Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” przy ulicy Krakowskiej 34.

„Śniadanie” skierowane jest do 350 mieszkańców Częstochowy w wieku senioralnym, kobiet i mężczyzn, w tym osób samotnych, chorych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i bytowej, niezaradnych życiowo i społecznie, bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, uzależnionych itp.

Każda z osób objętych wsparciem, otrzyma paczkę z tradycyjnymi potrawami świątecznymi oraz artykułami spożywczymi. Posiłek na stołówce zjedzą tylko ci, którzy z różnych przyczyn nie mogą go spożyć w domu. Osobom, które nie będą mogły osobiście przyjść do Fundacji po paczkę ze względu na stan zdrowia lub kwarantannę, a które zgłoszą ten fakt do Fundacji, paczka zostanie dostarczona przez wolontariuszy do domu/miejsca zamieszkania. Z uwagi na wciąż panującą sytuację pandemiczną przy wydawaniu posiłku i paczek zostaną zachowane szczególne środki ostrożności oraz będą przestrzegane obostrzenia i zalecenia GIS i Ministra Zdrowia.

W przygotowanie potraw i paczek oraz ich wydawanie jak co roku zaangażowani będą pracownicy fundacji, wolontariusze (w tym osoby z bezdomności), a także członkowie Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”.

Oficjalne rozpoczęcie uroczystości planowane jest na godzinę 12.00. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Inicjatywa – „Śniadanie Wielkanocne” jest realizowane w ramach zadania publicznego dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Częstochowa.

Z uwagi na koszty związane z przygotowaniem paczek z artykułami spożywczymi i potrawami świątecznymi dla tak wielu osób oraz licznymi podwyżkami cen żywności, uruchomiona została internetowa zbiórka środków finansowych na ten cel – https://zrzutka.pl/d8nmmj.

Każda, nawet najdrobniejsza wpłata, jest na wagę złota. Zadbajmy o to, aby czas pandemii był nie tylko czasem lęku o zdrowie i niepokoju o jutro, lecz także czasem troski i życzliwości.

  Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
Organizowanie Społeczności Lokalnej "Stare Miasto - Nowe Życie"
ul. Krakowska 34, 42-202 Częstochowa
tel. 539 339 276, e-mail: osl.staremiasto@gmail.com
http://www.adullam.pl/
https://pl-pl.facebook.com/fundacjachrzescijanska/Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl