Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Życzenia z okazji Światowego Dnia Pracy Socjalnej

Przekazujemy Państwu życzenia z Ministerstwa Rodziny i polityki Społecznej od minister Marleny Maląg z okazji Światowego Dnia Pracy Socjalnej.

"Obchodzimy dziś Światowy Dzień Pracy Socjalnej. Warto w tym dniu docenić wszystkich pracowników wykonujących ten niezwykle ważny społecznie zawód. Doceńmy ich trud i poświęcenie oraz wartości, którymi kierują się na co dzień.

Przy tej okazji, pragnę także złożyć wszystkim pracownikom socjalnym podziękowania za ich codzienną walkę o lepsze życie dla tych, którzy sami nie potrafią sobie poradzić z przeciwnościami losu. Przesyłam wyrazy szacunku wszystkim tym, którzy niosą pomoc materialną i dają nadzieję na lepsze życie, starają się zapewnić dach nad głową i przywrócić godność, pomagają przezwyciężać codzienne problemy i – nierzadko – głębokie, osobiste tragedie.

Posiadają Państwo fachową wiedzę, opierają się na zdobytym doświadczeniu i umiejętnościach, ale filarem Waszej misji są wartości, na czele z uznaniem niezbywalnej godności każdego człowieka. To jej obronie służycie każdego dnia.

Cieszę się, że Sejm RP właśnie dziś proceduje przedłożony przez ministerstwo rodziny projekt zmiany ustawy o pomocy społecznej. Zawiera on wiele korzystnych rozwiązań – poczynając od znaczącego zwiększenia kwoty dodatku do wynagrodzenia pracownika socjalnego, przez przysługujący szybciej dodatkowy urlop wypoczynkowy, aż po ustalenie ścieżki awansu zawodowego. Wierzę, że te rozwiązania poprawią Państwa sytuację i są oczekiwanym krokiem w kierunku poprawy warunków pracy pracowników socjalnych.

Byłabym zaszczycona mogąc liczyć na Państwa wsparcie przy współtworzeniu polityki społecznej i zmianie warunków społecznych, ponieważ jako praktycy jesteście najlepszymi ekspertami w zakresie pożądanego funkcjonowania swojego środowiska.

Życzę Państwu oraz Waszym najbliższym zdrowia i szczęścia oraz wytrwałości, wiarygodności w działaniu i skutecznym budowaniu wzajemnego zaufania.  Życzę także, aby niesiona pomoc stała się prawdziwym spełnieniem, a na co dzień dostarczała wiele uśmiechu i ludzkiej życzliwości. Gdyż, jak uczył nas św. Jan Paweł II, nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.

Życząc pomyślności oraz zdrowia pozostaję z wyrazami szacunku"

Minister Marlena Maląg

źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl