Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Regionalne spotkania informacyjne w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Między 22 marca a 10 kwietnia odbędzie się cykl spotkań regionalnych (online, na platformie Zoom), dotyczących pierwszego konkursu grantowego w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Jednym z głównych założeń Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny jest bycie blisko obywatelek i obywateli, którzy chcą podejmować działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Dlatego zorganizowany zostanie cykl spotkań, z których każde jest dedykowane innemu regionowi. Warto wziąć udział w spotkaniu poświęconym Waszemu województwu: będzie to okazja do poznania konsultantek/konsultantów regionalnych oraz innych organizacji z regionu.

Podczas spotkań regionalnych omówione zostaną najważniejsze założenia i wytyczne dotyczące pierwszego konkursu grantowego w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Będzie też przestrzeń do współpracy, wymiany doświadczeń i pomysłów na działania oraz – opcjonalnie – znalezienia partnera do projektu.

Spotkania będą miały charakter interaktywny, dzięki czemu wszystkie osoby uczestniczące będą mogły zadać pytania, uzyskać przydatne informacje czy wyjaśnić wątpliwości.

W trakcie spotkań omówione zostaną:

  • ogłoszenie konkursowe: wymagania formalne i procedury,
  • wniosek grantowy w generatorze (specjalnym narzędziu do składania wniosków), budżet i przykłady kosztów kwalifikowanych.

Dodatkowo będziecie można wziąć udział w:

  • konsultacjach dotyczących współpracy międzynarodowej, komunikacji oraz rozwoju instytucjonalnego w ramach Programu,
  • krótkich spotkaniach dla organizacji, które planują złożenie wniosku w pierwszym, drugim bądź trzecim obszarze i poszukują partnerów.

Harmonogram spotkań

Spotkania dla poszczególnych regionów odbywać się będą w godzinach 11:00-14:00. Dla wojewodztwa śląskiego spotkanie odbędzie się:

24 marca (środa) – Spotkanie regionalne dla województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego
Rejestracja: http://bit.ly/AO-regionalny_24-03-2021

10 kwietnia (sobota) odbędzie się dodatkowe spotkanie dla osób, które nie mogą wziąć udziału w spotkaniach odbywających się w ciągu tygodnia. To spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy.
Rejestracja: http://bit.ly/AO-regionalny_10-04-2021

Spotkania poprowadzą członkinie i członkowie Zespołu Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć tutaj.

Pierwszy konkurs grantowy zostanie ogłoszony 17 marca, a wnioski będzie można składać do 17 maja br.

Kwestie organizacyjne

Przed rejestracją należy zapoznać się z Regulaminem spotkań online w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Rejestracja na spotkanie trwa do godz. 12:00 w dniu je poprzedzającym.

Link do wydarzenia (wraz z instrukcją korzystania z platformy Zoom) zostanie wysłany do godz. 17:00 w dniu poprzedzającym spotkanie oraz na dwie godziny przed spotkaniem. Jeśli nie otrzymasz wiadomości z linkiem, skontaktuj się z Adrianą Skutyńską: adriana.skutynska@frsi.org.pl, 574 999 973.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub masz do nas pytania, skontaktuj się z konsultantem i konsultantkami regionalnymi.

O Programie

Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny realizowany jest przez konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego (lider), Fundacja Edukacja dla Demokracji i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG. Jego budżet to 23 miliony euro.

Więcej informacji o Programie.

źródło: www.ngo.pl


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl