Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Braki kadrowe - większe kłopoty z obsługą interesantów

W związku z absencjami chorobowymi, związanymi m.in. z zakażeniem koronawirusem Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Częstochowy musi czasowo zmniejszyć liczbę interesantów umawianych w celu osobistego załatwiania spraw dotyczących rejestracji pojazdów oraz praw jazdy.

W czasie epidemii w Urzędzie Miasta Częstochowy – podobnie jak w innych urzędach samorządowych i państwowych - obowiązują ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów. Mimo tych obostrzeń Wydział Spraw Obywatelskich, zajmujący się m.in. procedowaniem spraw dotyczących rejestracji pojazdów oraz prawami jazdy, stara się codziennie obsługiwać osobiście jak największą liczbę interesantów, zapisanych wcześniej na konkretne terminy i zapraszanych indywidualnie do urzędu (budynek przy ul. Waszyngtona 5).

Mimo stosowania reżimu sanitarnego w czasie obsługi, ostatnio w Referacie Komunikacji doszło do zachorowań, w tym związanych z koronawirusem. Dlatego Wydział musi czasowo ograniczyć liczbę osób zapisywanych w celu osobistego załatwienia sprawy w urzędzie (w tym w przyszłym tygodniu), ponieważ notuje duże braki kadrowe wśród osób posiadających certyfikaty dostępu do ogólnopolskich baz danych.         

Przepraszając za okresowe utrudnienia oraz możliwe wydłużenie dotychczasowych terminów załatwiania spraw związanych głównie z rejestracją pojazdów, UM liczy jednocześnie na zrozumienie sytuacji.  

Przypominamy adres poczty elektronicznej Wydziału Spraw Obywatelskich UM, polecając tę formę kontaktu w przypadku problemów z dodzwonieniem się do Referatu Komunikacji: so@czestochowa.um.gov.pl

W celu załatwienia sprawy możliwe jest oczywiście także korzystanie z elektronicznej platformy E-PUAP, SEKAP lub korzystanie z tradycyjnej przesyłki pocztowej.

Link do poradnika interesanta – do kategorii spraw związanych z rejestracją pojazdów:
http://www.czestochowa.um.gov.pl/urzad/sprawy/lista?kategoria=Rejestracja%20pojazd%F3w

Link do poradnika interesanta – do kategorii spraw związanych z prawami jazdy:
http://www.czestochowa.um.gov.pl/urzad/sprawy/lista?kategoria=Prawa%20jazdy

źrodło: www.czestochowa.pl


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl