Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Rządowe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami - 1,5 mln dla Fundacji Oczami Brata

Fundacja Oczami Brata otrzymała dofinansowanie o wartości 1,5 mln zł na realizację Rządowego Programu „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnościami” edycja 2020-2021.

- To zrozumienie i wyrównanie szans dla wszystkich osób o szczególnych potrzebach. Dla wielu takie wsparcie to szansa na bardziej samodzielne i aktywne życie, jest powszechną formą pomocy w licznych krajach europejskich - mówi Paweł Bilski, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata.

Celem programu jest wprowadzenie usługi asystenta, jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla dorosłych osób z niepełnosprawnością, posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu
niepełnosprawności. Mają one możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy asystenta m. in. przy wykonywaniu codziennych czynności, załatwieniu spraw urzędowych czy podejmowaniu aktywności społecznej, przez 30 lub 60 godzin w miesiącu. Chodzi o pomoc w wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez uczestnika miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe,
świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie i terapeutyczne, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne /rozrywkowe/społeczne/sportowe), w wykonywaniu czynności dnia codziennego - w tym przez dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności także w zaprowadzaniu i przyprowadzaniu ich do/z placówki oświatowej).

Zadanie finansowane jest ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

- Fundacja Oczami Brata świadczenie usług asystenckich na rzecz osób z niepełnosprawnością rozpoczęła już w 201 5 roku. Jako pierwsza z organizacji rozwijała model asystentury społecznej w Częstochowie, od początku dążąc do profesjonalizacji zawodu Asystenta Osoby Niepełnosprawnej w Polsce, należąc do Ogólnopolskiej Koalicji na Rzecz Usług Asystenckich - mówi
Paulina Fronczak, Wiceprezes Zarządu Fundacji Oczami Brata.
- Obecnie planujemy kontynuację wsparcia asystenckiego dla ponad 100 osób, zarówno dorosłych osób z niepełnosprawnością,  jak i dzieci. Prowadzimy ciągłą rekrutację mieszkańców Częstochowy oraz powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego.

Zainteresowanych wzięciem udziału w Programie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 533 527 368 lub mailowo pod adresem: biuro@oczamibrata.pl.

Zachęcamy również do zgłoszeń do pracy na stanowisko: Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej (oferujemy przygotowanie do pracy)
Rekrutacja: tel. 533 527 368, e mail: biuro@oczamibrat a.pl
Więcej informacji o Fundacji na www.oczamobrata.pl
Dodatkowych informacji udziela Wiceprezes Zarządu Paulina Fronczak.

źródło: Fundacja Oczami Brata


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl