Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Nagroda za wykorzystywanie w organizacji nowych technologii w obszarze innowacji społecznej

Jeżeli wykorzystujesz w swojej organizacji nowe technologie w obszarze innowacji społecznych, Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 czeka na Ciebie. Wyślij zgłoszenie i pozyskaj 40.000 zł za działanie.

Rusza 9. edycja Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0. Jeżeli Twoja organizacja wykorzystuje w swoich działaniach nowoczesne rozwiązania technologiczne, nie boi się eksperymentowania z technologiami, wie, jak wdrożyć rozwiązania ICT i ma w tym obszarze osiągnięcia, to tegoroczna edycja Nagrody jest właśnie dla Was. Opowiedz swoją historię i odbierz nagrodę w wysokości 40.000 zł.

Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 powstała, aby docenić organizacje, które potrafią skutecznie wykorzystać możliwości, jakie stwarza dynamiczny rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz powszechność Internetu. Dobrą organizację społeczna muszą cechować nie tylko szlachetne intencje, ale przede wszystkim efektywność działań i umiejętność komunikowania o ich rezultatach oraz zdolność do wykorzystywania wszystkich dostępnych zasobów także za pośrednictwem Internetu. Nagroda to wsparcie finansowe w wysokości 40.000 zł oraz ogólnopolska promocja laureatów – mówi Dyrektor Programowy PAFW Radosław Jasiński.

Pandemia Covid-19 otworzyła przed Waszą organizacją wyzwania związane z zarządzaniem organizacją w sposób zdalny, a może na fali całkowitej reorganizacji zasad życia społecznego udało Wam się wytworzyć nowe narzędzie cyfrowe? Jeżeli tak, to tegoroczna edycja Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 jest adresowana właśnie do Was!

Laureat 2020 – Fundacja Virtual Dream

W ubiegłym roku Nagrodę otrzymał Piotr Łój, założyciel Fundacji Virtual Dream. Kapituła nagrodziła działania fundacji związane z wykorzystywaniem wirtualnej rzeczywistości w hospicjach i domach starości, a także w terapii rehabilitacji osób sparaliżowanych. Nie bez znaczenia okazała się również pomoc w obliczu pandemii. Fundacja zajęła się produkcją przyłbic ochronnych dla personelu medycznego.

– Cała nagroda pójdzie na zakup minimalnej wersji rękawic haptycznych pozwalających na rehabilitację dłoni podczas oglądania filmów w goglach VR. Negocjuję właśnie zakres dostępnej maszyny, ponieważ pełna wersja robota to koszt ponad 35 tysięcy dolarów. Kwota z tej wspaniałej Nagrody wystarczy jednak na minimalną wersję jednej rękawicy w pierwszej wersji, odpowiedniej do osiągnięcia celów mojego prototypu – powiedział tuż po otrzymaniu Nagrody Piotr Łój, założyciel Fundacji Virtual Dream.

źródło: ngo.pl


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl