Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Muzeum Częstochowskie ponownie udostępniło swoje obiekty publiczności

Muzeum Częstochowskie ponownie udostępniło swoje obiekty publiczności! To wspaniała okazja, by zwiedzić prezentacje stałe i nowe ekspozycje czasowe, które do tej pory można było zobaczyć jedynie w przestrzeni Internetu. Dla kobiet w niedzielę 7 marca bilety za pół darmo na wszystkie wystawy.

W Ratuszu prezentowana jest wystawa 1000-lecie. Z dziejów częstochowskiej dzielnicy współorganizowaną z Archiwum Państwowym w Częstochowie. To już druga, po wystawie o Rakowie, ekspozycja zrealizowana w cyklu poświęconym częstochowskim dzielnicom. Przypomina o ludziach związanych z Tysiącleciem, miejscach i historii tej części miasta. Oprócz archiwalnych dokumentów i planów, eksponujemy liczne fotografie, które pozwalają prześledzić zmiany w zabudowie tej części miasta.

Do Galerii Dobrej Sztuki Muzeum zaprasza na wystawę Podróż na Wschód – Wielokulturowość, zrealizowaną we współpracy z Grupą Artystyczną Atina, na której prezentowane są prace malarskie, fotograficzne, ilustracyjne, rysunkowe, graficzne, tkanina artystyczna, ceramika i instalacja autorstwa ponad 36 artystów z Polski, Ukrainy i Słowacji. Odnoszą się one do zagadnień związanych z katolicyzmem, prawosławiem, judaizmem, kulturą Tatarów, słowiańszczyzną obecną w tradycji ludowej, ale zahaczają też o motywy wielokulturowości związane z egzotyką Mongolii, Chin, Japonii.

W Pawilonie Wystawowym prezentowane są: 39. Doroczna Wystawa Stowarzyszenia Plastyków im. J. Dudy-Gracza, zorganizowana we współpracy z lokalnymi artystami i promująca ich twórczość, oraz ekspozycja Janina Plucińska-Zembrzuska – konserwacja kolekcji. Ta ostatnia jest podsumowaniem dwuletniego projektu, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Częstochowy, dzięki któremu poddano konserwacji 92 prace częstochowskiej artystki – wizjonerki, a 81 oprawiono. Na ekspozycji można zobaczyć efekty zadania w postaci ponad 120 dzieł, z których wiele wykonanych jest przy użyciu technik własnych i nieoczywistych materiałów. Do tworzenia Janina Plucińska-Zembrzuska używała płyt pilśniowych, klisz fotograficznych, blach aluminiowych, folii. Jej niezwykle oryginalna i różnorodna twórczość, znajdująca się w kolekcji Muzeum Częstochowskiego, dzięki wykonanym pracom konserwatorskim odzyskała blask.

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Częstochowskiego! Więcej informacji o prezentowanych wystawach i zasadach zwiedzania znajduje się na stronie internetowej Muzeum.

Zachęcamy do zwiedzania ekspozycji, do zapoznania się z ofertą wydawniczą, a także do śledzenia muzealnych kanałów informacyjnych, gdzie prezentowane są filmy obrazujące działalność Muzeum, wirtualne spotkania czy wirtualne warsztaty plastyczne.

www.muzeumczestochowa.pl 

www.facebook.com/MuzeumCzestochowskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl