Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Sukces dzieci z Częstochowy. Wygrały konkurs i wystąpiły w teledysku Majki Jeżowskiej

Ogromnym sukcesem mogą pochwalić się dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Częstochowie. Zwyciężyły one w ogólnopolskim konkursie „Rymuję, nie marnuję”, poświęconemu niemarnowaniu żywności, zdobywając kolejno pierwsze i drugie miejsce. W nagrodę pojawiły się w teledysku najnowszej piosenki Majki Jeżowskiej!

Znany jest już finał ogólnopolskiego konkursu o zdrowym odżywianiu i niemarnowaniu żywności Tesco pod hasłem „Rymuję, nie marnuję”. W tegorocznej edycji w jury zasiadała Majka Jeżowska, która jest autorką dziecięcych przebojów takich jak „A ja wolę moją mamę” i „Wszystkie dzieci nasze są”. Częstochowa ma się czym pochwalić, bowiem wśród zwycięzców konkursu znalazły się m.in. założony w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, Oddziale Okręgowym w Częstochowie – Klub Niemarnowania „Ratuję jedzenie – Jestem bohaterem” oraz klub „Eko-ludki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Częstochowie. Aby wygrać, oba kluby musiały pokonać blisko 60 innych drużyn. W nagrodę placówki otrzymały notatniki i bony do sklepów Tesco o łącznej wartości 5 000 zł.

-To był ogromny sukces dla dzieci i bardzo się cieszyły. Poprawiła im się też samoocena, więc zwycięstwo z pewnością nas podbudowało i zachęciło do udziału w kolejnych konkursach – mówi Małgorzata Wójcik, Kierownik Środowiskowego Ogniska Wychowawczego nr 4, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i opiekunka Klubu Niemarnowania „Ratuję jedzenie – Jestem bohaterem”.

Wyjątkowa piosenka

Konkurs „Rymuję, nie marnuję” odbył się w ramach V edycji programu edukacyjnego „Od uprawy do potrawy”, skierowanego do dzieci z klas 0-4. Zadaniem uczestników było ułożenie zwrotki i refrenu piosenki o niemarnowaniu żywności. Końcowe prace oceniała m.in. Majka Jeżowska. To właśnie prace dzieci były inspiracją dla piosenkarki do stworzenia wyjątkowej piosenki, zachęcającej do rozpoczęcia „mody na niemarnowanie”. Tekst utworu to kombinacja zwrotek i refrenów przysłanych przez wszystkich uczestników konkursu. Ale to nie wszystko! Niedawno pojawił się także teledysk, w którym wystąpili rozśpiewani laureaci konkursu – m.in. zwycięzcy z Częstochowy! Teledysk można obejrzeć m.in. na oficjalnej stronie programu „Od uprawy do potrawy” i kanale Tesco Polska na YouTube.

– Dzieci wręcz nie mogły doczekać się nagród rzeczowych, więc kiedy do nas dotarły, bardzo się cieszyły. Chyba jednak największą nagrodą była piosenka i to, że mogły siebie zobaczyć na YouTube obok Majki Jeżowskiej – zauważa Martyna Gierzyńska, opiekunka Klubu Niemarnowania „Eko-ludki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3.

-Program edukacyjny Tesco „Od uprawy do potrawy” to inicjatywa skierowana do dzieci z klas 0-4 szkół podstawowych i zerówek, skupiająca się na edukacji najmłodszych na rzecz zrównoważonego rozwoju i stylu życia oraz budowaniu świadomości problemu marnowania żywności. W ramach programu szkoły biorące udział w konkursie zakładają Kluby Niemarnowania oraz realizują scenariusze zajęć wpisujące się w założenia podstawy programowej. Partnerem merytorycznym inicjatywy jest Federacja Polskich Banków Żywności, a strategicznym Fundacja Tesco i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – informują organizatorzy.

źródło: Życie Częstochowy i powiatuPozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl