Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Eko-Serce Stowarzyszenia "Wspólnie dla Częstochowy"

Na Placu Biegańskiego z okazji zbliżających się Walentynek stanęło eko-serce. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Wspólnie dla Częstochowy z Miastem, częstochowianie mogą wypełniać serce plastikowymi nakrętkami, które będą wykorzystane na cele charytatywne.

- W szkołach, przedszkolach, na uczelniach wyższych, w sklepach, można znaleźć punkty, do których oddaje się plastikowe nakrętki. Teraz nie trzeba będzie ich już szukać, wystarczy przyjść do serca Częstochowy, na Plac Biegańskiego - powiedział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - Cieszy mnie, że taka akcja charytatywno-ekologiczna została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy, a przez to od dziś dołączyć może się do niej każda częstochowianka i każdy częstochowianin.

Akcja „Eko - serce Wspólnie dla Częstochowy” rozpoczyna się od zbiórki dla 11-letniego Michała u którego zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy. Nie mówi, dlatego potrzebuje terapii m.in. logopedycznej, komunikacji alternatywnej (AAC) i integracji sensorycznej. Dzięki zajęciom z AAC porozumiewa się gestami Makaton i komunikatorem z programem MÓWik; ciągle potrzebuje pracy ze specjalistami.

Jeśli akcja eko-serce spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, Stowarzyszenie będzie wyznaczać i realizować kolejne cele.

- Każdy może włączyć się do akcji zbierając plastikowe nakrętki, wrzucając je do serca specjalnymi otworami, a my jako Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy, przeznaczymy je na cele charytatywne. W skrócie możemy powiedzieć: W sercu Częstochowy → eko-serce → z serca mieszkanek i mieszkańców → Wspólnie dla Częstochowy – wyjaśnia Magdalena Kłosowska, wiceprezes Stowarzyszenia.

Celem akcji jest również kształtowanie proekologicznych postaw i zachowań, zachęcanie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego, a także staje się bodźcem do studiowania wiedzy na temat ekologii, recyklingu oraz wykorzystania surowców wtórnych.
Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy to grupa mieszkanek i mieszkańców chcących działać aktywnie dla Częstochowy. Wspierają społeczność lokalną organizując i włączając się w różnego rodzaje akcje przede wszystkim społeczne, charytatywne i proekologiczne.

Wykorzystano informację organizatorów akcji

źródło: www. czestochowa.plPozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl