Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Współpraca NGO z mediami

Wasza organizacja nieco obawia się kontaktów z mediami? Nie do końca jesteście przekonani, czy to ma sens? A może już próbowaliście i nie wyszło za dobrze? W PORADNIK.NGO.PL zbieramy informacje, które pozwolą Wam oswoić temat. Przeczytajcie i próbujcie! Media mogą być naprawdę przydatne w działaniach NGO-sów.

Nawiązywanie relacji z redakcjami, komunikaty prasowe, wywiady, patronaty medialne. W PORADNIK.NGO.PL publikujemy nowy, kompleksowy materiał o współpracy organizacji pozarządowych z mediami. Przeczytaj, do czego i w jaki sposób Twoja NGO może wykorzystać media.

zobacz nowy dział w poradnik.ngo.pl: Współpraca NGO z mediami

Zaczynamy

Proponujemy rozpocząć od poznania mediów. Zrozumienie, jak działają, czego im trzeba, jaki mają charakter i nad czym pracują, pozwoli każdej organizacji wybrać celowo i świadomie. Zasypywanie każdą informacją wszystkich możliwych redakcji nie przyniesie nam pożytku. 

zobacz: Media, czyli z kim współpracować? Co to są media?

Dobrej jakości informacja

Współpracując z mediami warto pamiętać o dobrych komunikatach. Dlatego ważną rzeczą będzie nauczenie się odpowiedniego przygotowania informacji.

Więcej podpowiedzi, jak przygotować dobrą informację znajdziesz tu >> 

Poradnik - Jak pisać teksty do prasy

Dobra informacja to baza. Ale poza tym warto wiedzieć, jak formułować komunikaty prasowe, udzielić wywiadu, jak korzystać z patronatu medialnego, jakie informacje zamieszczać na stronie, jak wykorzystywać czas antenowy dostępny dla OPP. Wszystko to przydatne narzędzia w pracy z mediami. Opisujemy jak się ich nauczyć i jak z nich efektywnie korzystać. Zobacz: Jak organizacja pozarządowa może współpracować z mediami?

Namysł

Cofnijmy się o krok. Narzędzia są atrakcyjne, bo dają konkretne podpowiedzi. Ale najważniejszy jest namysł: określenie celów i dokonanie świadomych wyborów. Często lekceważymy ten wstępny etap, ale takie przygotowanie, jak rozgrzewka w sporcie, to coś absolutnie niezbędnego.

przeczytaj koniecznie:

zobacz W CAŁOŚCI nowy dział w poradnik.ngo.pl: Współpraca NGO z mediami

źródło: www. ngo.pl


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl