Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Kampania ,,Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce upowszechniać wśród seniorów wiedzę na temat  korzyści z posiadania konta w banku i bezpiecznego z niego korzystania. Część klientów ZUS w dalszym ciągu bowiem decyduje, aby wypłaty świadczeń otrzymywać w gotówce.

Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe.  Jednak pewna grupa klientów ZUS w dalszym ciągu preferuje otrzymywanie świadczeń w gotówce. Według badań ZUS, wynika to w dużej mierze z braku wiedzy o tym, jak korzystać z rachunku bankowego – a szczególnie z bankowości elektronicznej. 

Dlatego ZUS rozpoczyna kampanię informacyjno-edukacyjną ,,Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.  Ma służyć temu, aby klienci ZUS swobodnie i bez lęku korzystali z rachunków bankowych, pobierali na konto świadczenia, płacili rachunki oraz robili  zakupy on-line, nie narażając się przy tym na kradzież czy oszustwa. ZUS chce przekonywać, że rachunek bankowy jest bezpieczny i wygodny, a otrzymywanie świadczeń na konto w banku pozwala na bezpieczny dostęp do nich – co jest szczególnie ważne podczas pandemii.

W trakcie kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” klienci ZUS mają dowiedzieć się, jakie korzyści daje posiadanie konta w banku, jak je założyć, jak zmienić sposób wypłaty świadczeń w ZUS, a także o czym należy pamiętać, korzystając z konta bankowego przez internet. Informacje te mają zapewnić seniorom bezpieczeństwo w świecie, w którym trudno już radzić sobie bez internetu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej kampanii ZUS pod linkiem https://www.zus.pl/o-zus/o-nas/kampania-bezpieczny-zdrowy-bezgotowkowy-

na podst. informacji przesłanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych
grafika udostępniona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych   

 

 Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl