Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Bohaterowie społecznego zaangażowania - zgłoś firmę do konkursu "Dobroczyńca Roku"

Od 11 stycznia 2021 roku organizacje pozarządowe mogą zgłaszać firmy i fundacje korporacyjne do XXIV edycji Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”. Na statuetkę mają szansę małe, średnie i duże firmy, realnie zaangażowane w projekty społeczne - począwszy od wspierania lokalnych inicjatyw, poprzez prowadzenie wolontariatu pracowniczego, działania na rzecz środowiska naturalnego, aż po finansowania dużych przedsięwzięć dobroczynnych.

Kapituła nagrodzi w tym roku również firmy zaangażowane w przeciwdziałanie skutkom pandemii. Do kategorii specjalnej „Walka ze skutkami pandemii Covid-19”, mogą zgłaszać się firmy i fundacje korporacyjne. Wnioski można składać od 11 stycznia do 8 lutego. Hasło tegorocznej edycji to Bohaterowie społecznego zaangażowania!

W Polsce jest wiele firm, które samodzielnie, lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi, realizują wartościowe projekty społeczne. Warto, aby dowiedziała się o nich cała Polska. Każdy projekt firmy, który jest skutecznym pomysłem na czynienie dobra, mądrym wsparciem lub angażuje pracowników w wolontariat, ma szansę zostać nagrodzony przez Kapitułę.

W kategoriach Rozwój lokalnyEdukacja, Ekologia, Sport, Zdrowie, Pomoc społeczna mogą być zgłaszane przedsiębiorstwa prywatne, państwowe i fundacje utworzone przez firmy, działające na terenie Polski. Zgłoszenia mogą być przesłane wyłącznie przez organizacje pozarządowe.  Wystarczy przeczytać regulamin i wypełnić elektroniczny wniosek zgłoszeniowy na stronie wniosek.dobroczyncaroku.pl Każde zgłoszenie zostanie ocenione przez ekspertów. To oni wskażą najlepsze zgłoszenia, a spośród nich Kapituła Konkursu wybierze laureatów.

„Walka z Covid19” czyli bohaterowie społecznego zaangażowania

Do kategorii specjalnej „Walka ze skutkami pandemii Covid-19”, firmy i fundacje korporacyjne mogą zgłaszać się same. W ciągu ostatniego roku powstało w firmach wiele programów, akcji i inicjatyw – od pomocy finansowej dla szpitali, poprzez sieci wzajemnej pomocy, po platformy ułatwiające dzielenie się wiedzą i kompetencjami. Dlatego Kapituła Konkursu po raz drugi nagrodzi zgłoszone inicjatywy w kategorii specjalnej. W zeszłym roku nagrody za działania w czasie pandemii otrzymały m.in. akcje „#Niezwalniajmy”, „Wzywamy posiłki”, „Eksperci pomagają” czy „Biznes szpitalom”.

W sytuacji kryzysowej, gdy wiele firm boryka się z problemami, te odpowiedzialne społecznie przechodzą na home office, minimalizują cięcia etatów, uruchamiają programy wsparcia. Podejmują współpracę z placówkami służby zdrowia i organizacjami pozarządowymi. Chcemy pokazać te firmy, które w tych trudnych chwilach, nie patrząc na koszty, zachowały się odpowiedzialnie i przy okazji zaprezentować sprawdzone pomysły na czas tak trudnych wyzwań – mówi Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Zgłoś firmę do konkursu „Dobroczyńca Roku” w odpowiedniej kategorii. Zgłoszenia możesz dokonać TUTAJ

Do 8 lutego 2021 roku do godziny 13:00 można zgłosić firmę lub fundację utworzoną przez firmę, z którą organizacja realizowała projekt społeczny. Aby to zrobić, wystarczy:

  1. Utworzyć na stronie wniosek.dobroczyncaroku.pl konto użytkownika i zalogować się.
  2. Wypełnić wniosek dla odpowiedniej kategorii.
  3. Zgłoszenie uznaje się za ważne po wypełnieniu formularza na stronie internetowej wniosek.dobroczyncaroku.pl i zakończeniu procesu rejestracji zgłoszenia przez Internet. 
  4. Zachęcamy do zapoznania się najpierw z regulaminem Konkursu.

Proste, prawda?
Więcej informacji z zakładce Bieżąca edycja
Jeśli będziecie mieli wątpliwości, zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na często zadawane pytania (FAQ) oraz kontakt z nami pod adresem konkurs@dobroczyncaroku.pl.

Organizatorem Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku” jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundatorem Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku” jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

źródło: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

 

 


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl