Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
„Mikołaj z ulicy Krakowskiej” - efektem miłości wielu serc

Tegoroczny „Mikołaj” był świętem nie tylko dla dzieci, lecz również dla darczyńców. Dłuższy niż w latach ubiegłych, pozwolił na podarowanie cząstki radości do wielu rodzin. W tym roku Fundacja Chrześcijańska „Adullam” dzięki wsparciu darczyńców, wolontariuszy, przyjaciół przygotowała ponad 600 paczek dla dzieci. Każda paczka składała się z dwóch części - słodyczy i prezentu rzeczowego dostosowanego do wieku, płci i ewentualnego stopnia niepełnosprawności.

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej” został w tym roku zorganizowany po raz 14., a jego przebieg odbiegał od poprzednich edycji. W związku z aktualną sytuacją pandemiczną “Mikołaj z ulicy Krakowskiej” został przeniesiony z Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana do siedziby Fundacji Chrześcijańskiej Adullam przy ul. Krakowskiej 34, do sali OSL, która została zaadaptowana na „Chatkę Mikołaja”. Inauguracja imprezy rozpoczęła się na świeżym powietrzu 1 grudnia przywitaniem dzieci i rodziców przez Prezesa Fundacji Elżbietę Ferenc, Zastępcę Prezydenta Miasta Częstochowy Ryszarda Stefaniaka oraz Prezesa Stoelzle Częstochowa sp.z o.o Artura Wołoszyna – głównego darczyńcy “Mikołaja”.

W dniach 2 do 4 grudnia, w ramach akcji “Mikołaj z ulicy Krakowskiej”, wraz darczyńcami i partnerami, odwiedził dzieci w gminach: Kłobuck, Mykanów, Konopiska i Blachownia. Fundacja Chrześcijańska „Adullam” od dawna planowała poszerzenie zasięgu “Mikołaja” poza granice Gminy Miasta Częstochowa. Rozszerzenie akcji i rozmiar tegorocznej edycji związany był w pewnej mierze z obostrzeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Z gminą Mykanów i gminą Blachownia co prawda Fundacja współpracowała już od lat, a ten rok zapoczątkował współpracę z gminą Kłobuck i Konopiska.

Od 5 do 15 grudnia Mikołaj znów zagościł w “Chatce Mikołaja”, gdzie rozdawał paczki dzieciom z Częstochowy (w tym z niepełnosprawnością). Dla wielu dzieci był to niezwykły, radosny i wzruszający czas osobistego spotkania z Mikołajem.

Wsparciem w przygotowaniu dekoracji okazały się mieszkanki dzielnicy Stare Miasto, które przygotowywały stroiki świąteczne w ramach działań OSL (realizowanych w ramach projektu „Stare Miasto – Nowe Życie”).

Bez hojnego gestu i otwartych serc tak wielu darczyńców, przygotowanie ponad 600 paczek (składających z 2 części) dla dzieci byłoby niemożliwe.

Organizatorzy kieruja wdzięczność do firm: Stoelzle Częstochowa sp.z o.o (Głównego Darczyńcy), Dospel Lider Wentylacji, Prymat, Delicpol, Polsped Plus s.c., Milargo, emBroker, Technika Polska, Bomet sp.z o.o., Fundacja Dobrej Myśli/ Klub Filantropa, Mutiplampy, Strefa Energetyczna, Orselia, Asten Group, DZMT, Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie, Meble Trio, Boulangerie Częstochowa, ZGM sp. z o.o. Halim, Agencja Reklamowa Manager, RMGroup, Studioemka i Pantapro.Bez ich wsparcia finansowego zorganizowanie akcji „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” na taką skalę i obdarowanie paczkami przez Mikołaja tak wielu dzieci nie byłoby możliwe.


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl