Sieć uzależnień - wyniki konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży
02.12.2020

Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki w dniu 1 grudnia zorganizowało online konferencje międzypokoleniową o uzależnieniach, podczas której podsumowano również kampanię "Postaw na rodzinę - Kocham i Rozumiem" oraz szkolny konkurs plastyczny na temat uzależnień.
W konferencji pt "Porozmawiajmy o uzależnieniach" wzięli eksperci oraz uczestnicy zadania. Konferencja realizowana była w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego "Wsparcie działań z zakresu profilaktyki uzależnień od narkotyków i środków psychoaktywnych pn: Uzależnienie - cichy a groźny problem”. Realizowane zadanie skierowane było zarówno do dzieci, młodzieży, amazonek, seniorów oraz do osób zainteresowanych.
W trakcie konferencji podsumowano również realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego "Wspieranie programów z zakresu przeciwdziałania patologiom społecznym: Postaw na rodzinę- Kocham i Rozumiem - Kampania profilaktyczno - edukacyjna z zakresu przeciwdziałania patologiom społecznym".
Podczas konferencji ogłoszono wyniki konkursu plastycznego dla młodzieży na temat sieci uzależnień. W konkursie udział brali uczniowie ze SP 38 oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie. Zostali wyłonieni zwycięzcy w dwóch kategoriach wiekowych.
Kilka prac otrzymało wyróżnienie. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.
Pozostałe aktualności