Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Konkurs "Rodzina Pozytywnie Nakręcona"

Związek Dużych Rodzin 3+ realizuje konkurs pod tytułem „Rodzina Pozytywnie Nakręcona”, którego podstawowym celem jest wsparcie rodzin wielodzietnych borykających się z brakami sprzętowymi i pomoc w ich edukacji zdalnej.

" Wsparcie prorodzinnych NGO-sów

Ważnym elementem polityki prorodzinnej rządu jest także współpraca z organizacjami pozarządowymi.

- Resort rodziny realizuje działania na poziomie ogólnopolskim dotyczące ogółu społeczeństwa. Z kolei poprzez program Po Pierwsze Rodzina! - finansujący inicjatywy oddolne - docieramy z pomocą do małych społeczności oraz grup o swoistych potrzebach. Cieszę się, że w ten sposób wspólnie pomagamy im radzić sobie z wyzwaniami życia codziennego, szczególnie teraz, w trudnym czasie pandemii -  mówiła Minister Maląg.

W 3 turach programu Po Pierwsze Rodzina! ministerstwo rodziny przekazało w tym roku 38 organizacjom łącznie ponad 8,5 mln. Wśród nich był także Związek Dużych Rodzin 3+.

Związek zrealizuje konkurs pod tytułem „Rodzina Pozytywnie Nakręcona”, którego podstawowym celem jest wsparcie rodzin wielodzietnych borykających się z brakami sprzętowymi i pomoc w ich edukacji zdalnej. Konkurs ma też pokazywać, że rodziny potrafią wspólnie stawiać czoła wielu trudnościom oraz być szczęśliwymi i radosnymi mimo trudności, jakie niosą obostrzenia.

- Utrzymujące się nie tylko w Polsce zagrożenie epidemiologiczne stawia przed nami ogromne wyzwania, szczególnie w obszarze społecznej solidarności z tymi, którzy tę sytuację odczuli w najbardziej dotkliwy sposób. Dotyczy to w głównej mierze dzieci z rodzin wielodzietnych uczących się teraz zdalnie – mówiła Joanna Krupska, Przewodniczącą Rady Krajowej Związku Dużych Rodzin 3+.

W konkursie może wziąć udział każda rodzina w Polsce, która prześle na konkurs krótki, trwający maksymalnie minutę filmik pokazujący to, jak radzi sobie w obecnej sytuacji. Konkurs będzie trwał od 2 do 27 grudnia 2020 roku.

Nagrody główne i dodatkowe będzie mogło wygrać codziennie 18 rodzin. Głównymi nagrodami w konkursie jest 450  laptopów, które trafią do wielodzietnych rodzin w trudnej sytuacji sprzętowej, biorących udział w konkursie.

Projekt ten wpisuje się w bieżące działania resortu, które w czasie pandemii dla dzieci i opiekunów z pieczy zastępczej przekazało 130 mln zł na zakup komputerów i oprogramowania do nauczania zdalnego oraz sprzęt audiowizualny."

źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Szczegóły na temat konkursu Związku Dużych Rodzin 3+ będzie można znaleźć na stronie https://www.3plus.pl/


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl