Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Środowiskowy Klub ,,Parasol’’ - jak sobie radzi w okresie pandemii

W okresie trwania koronawirusa COVID-19 Środowiskowy Klub ,,Parasol’’, znajdujący się przy ul. Dąbkowskiego stara siępodejmować  jak najlepsze działania dla podopiecznych i ich rodziców oraz opiekunów. Oferuje pomoc żywieniową - dzięki współpracy i umowie z Częstochowskim Bankiem Żywności - w formie ciepłych posiłków oraz paczek żywnościowych, dostarczanych bezpośrednio do domów podopiecznych. Prowadzi zajęcia z podopiecznymi w formie zdalnej przy wsparciu specjalistów.

Osoby, które uczęszczają do Klubu posiadają niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz Zespół Downa. Ze względu na wzrost zachorowań w województwie śląskim i samej Częstochowie na COVID-19 klub został zamknięty, a zajęcia prowadzone są w formie zdalnej. Decyzja o zamknięciu została podjęta w szczególności ze względu na podopiecznych, którzy w większości, by dostać się na zajęcia odbywające się w Klubie Środowiskowym ,,Parasol’’ przy ul. Dąbkowskiego - poruszają się środkami komunikacji miejskiej.

Klub Środowiskowy ,,Parasol’’ pod swoją opieką ma 37 osób. Po wprowadzeniu pracy zdalnej została zaoferowana pomoc żywieniowa, dzięki współpracy i umowie z Częstochowskim Bankiem Żywności, w formie ciepłych posiłków oraz paczek żywnościowych dostarczanych bezpośrednio do domów podopiecznych. Dodatkowo pracownicy Klubu ,,Parasol’’ oraz wolontariusze zajmują się bezpośrednim dostarczaniem paczek żywnościowych do domów podopiecznych w pełnym rygorze sanitarnym. Ponadto ze wszystkimi podopiecznymi, ich rodzicami i opiekunami Klub utrzymuje stały kontakt telefoniczny. Podopieczni Klubu mają możliwość uczestniczenia w zdalnych zajęciach, które odbywają się od poniedziałku do piątku przez platformę MEET przy użyciu komputerów stacjonarnych, laptopów oraz telefonów komórkowych, zaopatrzonych w kamerki.
Relacje z pracy zdalnej dostępne są na Facebook’u - Klub Środowiskowy ,,Parasol’’.Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl