Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Różnorodne formy pracy w placówce wychowawczej "Nasz Dom"

Katolicka Placówka Wychowawcza "Nasz Dom" przy ul. Wręczyckiej realizuje swoje zadania w różnorodny sposób - dbając o rozwój emocjonalny, proces edukacji oraz więzi społeczne swoich wychowanek.

Ferie zimowe - część wychowanek spędziła ten czas ze swoimi rodzinami  na urlopowaniu.  Na pozostałe  dziewczęta czekały nie lada atrakcje np.: wyjścia do kina, wycieczka zorganizowana przez PTTK do sztolni w Tarnowskich Górach, wyjścia na lodowisko.

10 marca bieżącego roku jedna wychowanek Lena obchodziła swoje 18 urodziny.  Z tej okazji zorganizowano uroczystą kolację, na którą zaproszono członków rodziny  wychowanki.

Druga połowa marca zaczęła się okresem pandemii tzw. koronawirusa. Zgodnie z wytycznymi zamknięto wszystkie placówki oświatowe i z czasem wprowadzono zdalne nauczanie przez internet. Uaktywniono różne platformy edukacyjne oraz dzienniki elektroniczne w celu zadawania zadań przez nauczycieli i możliwość wysyłania swoich prac do nich. Stanowiło to nie lada wyzwanie dla podopiecznych Placówki.

Był to trudny czas dla wychowawców, a także dla dziewczynek. Ciągła nauka, praca nad sobą oraz dodatkowe zajęcia np.: śpiew, rewalidacja i inne zapełniały czas wychowankom.

Maj okazał się przełomowym miesiącem w życiu Placówki.

Na początku maja dwie pełnoletnie wychowanki usamodzielniły się, wracając do swoich rodzin i podejmując już własne, odpowiedzialne i życiowe decyzje. Z tej okazji została przygotowana uroczysta kolacja.

W ciepłe, majowe weekendy odbyły się  wycieczki poza miejsce pobytu. Były to jednodniowe wyjazdy od rana do późnych godzin nocnych np. w Sudety, w miejsca naturalne ale i z daleka od skupisk ludzi.

Również w  maju była kolejna okazja do wspólnego przeżywania radości, ponieważ kolejna z wychowanek osiągnęła pełnoletność.

Z tej okazji wychowanki "Nasze Domu" miały dzień pełen zabaw oraz grilla. Były też warsztaty teatralne, podczas których w zabawie można było popróbować swoich sił przed publicznością.

Czerwiec to miesiąc, który tradycyjnie rozpoczyna się  Dniem Dziecka i był okazją do kolejnego wspólnego świętowania - to także czas gier, zabaw, grilla,  obdarowywania prezentami oraz wykazania się pomysłowością na dziecięcy ubiór. 

Czerwiec to także miesiąc , w którym jedna z naszych wychowanek podejmowała egzamin ósmoklasisty. Zdawała również egzamin zawodowy z technik fryzjerstwa.

W tym czasie w placówce odbyły się warsztaty z bukieciarstwa .

Zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw - to podsumowanie całorocznej pracy wychowanek oraz wychowawców. Dziewczęta  opowiadały o wynikach uzyskanych na świadectwie szkolnym, o tym  co dawało im radość w ostatnich trudnych miesiącach. Były również podziękowania od wychowanek dla siostry Dyrektor i wychowawców.Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl