Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Świetlica "Życie poza szkołą"

Podczas tegorocznych wakacji dzieci uczestniczyły  w barwnym pokazie mody "Krakowska 34 Fashion Week".  Podopieczni Świetlicy badali również okolice naszego miasta i poznawali uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej, uczestnicząc w rajdach i wycieczkach, rozgrywali mecze sportowe.

Tegoroczne wakacje dzieci rozpoczęły barwnym pokazem modem "Krakowska 34 Fashion Week". Zachwycona publiczność witała gromkimi brawami małych modeli. Od blasku fleszy mali celebryci przeszli do konkursu skoków przez linę, dzielnie walcząc przez cały miesiąc o miejsce na podium. W każdej z 3 kategorii wiekowych zawodnicy wykazali się niesamowitym zaangażowaniem. Nagrodą dla zwycięzców było wyjście do Stacji Grawitacji. Podopieczni Świetlicy badali również okolice naszego miasta i poznała uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej, uczestnicząc w rajdach i wycieczkach.

Dzięki zorganizowanym przez Fundację Dla Rozwoju wyjazdom do Żarek i Poraja dzieci rozwijały swoje talenty plastyczne i kulinarne, natomiast wychodzone podczas rajdów kilometry znacznie poprawiły kondycję młodych piechurów.

"Piłka jest okrągła, a bramki są dwie" - o tym najlepiej wiedzą zawodnicy świetlicowej ligi piłkarskiej, którzy dzielnie rozgrywali mecze, niezależnie od warunków atmosferycznych. To się nazywa prawdziwa pasja i poświęcenie. Wakacje zakończono mocnym akcentem w JuraPark Biskupice. "Nocka zabaw" to świetny czas spędzony na integracji, kontakcie z naturą i super zabawach. Śmiechów i ciekawych historii przy ognisku nie było końca, a noc okazała się za krótka by je wszystkie opowiedzieć.

Działalność świetlicy „Życie poza szkołą” współfinansowana jest w ramach zadania publicznego ze środków Gminy Miasta Częstochowa (dla 50 dzieci w wieku od 5 do 18 lat z terenu miasta Częstochowy) oraz w zakresie realizacji projektu „Stare Miasto – Nowe Życie” ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (dla 50 dzieci w wieku od 3 do 16 lat z terenu dzielnicy Stare Miasto), zleconego Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” w formie zadania publicznego.


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl