Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Pomoc prawna wznowiona

Od czwartku 26 marca ponownie można będzie skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Porady będą się odbywały w sposób zdalny.

W związku z obowiązkiem zapewnienia dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji w sytuacji zagrożenia epidemicznego, decyzją Prezydenta Miasta Częstochowy od 26 marca 2020 r. wznowiona zostaje działalność Punktów NPP i NPO w Częstochowie w nowej formule.

Z uwagi na zachowanie zasad bezpieczeństwa porady udzielane będą przez telefon i z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.

Zgłoszenia w celu uzyskania porady:

w sposób elektroniczny:

  • należy pobrać i wypełnić wniosek zgłoszenia porady na odległość wraz z oświadczeniem, zamieszczony na stronie BIP Urzędu Miasta Częstochowy w zakładce Nieodpłatna pomoc (link poniżej), wskazać środek porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail). Skan lub zdjęcie podpisanego dokumentu należy przesłać na adres e-mail: npp@czestochowa.pl.

    W odpowiedzi na przesłane zgłoszenie otrzymają Państwo informację o terminie porady.

tradycyjną pocztą:

  • wniosek zgłoszenia porady na odległość wraz z oświadczeniem można też sporządzić własnoręcznie według wzoru zamieszczonego na stronie BIP Urzędu Miasta Częstochowy w zakładce Nieodpłatna pomoc prawna oraz na stronie Urzędu Miasta Częstochowy www.czestochowa.pl. W ten sposób przygotowane pismo należy przesłać tradycyjną pocztą na adres:

URZĄD MIASTA CZĘSTOCHOWY,

ul. Śląska 11/13,

42-217 Częstochowa

z dopiskiem: NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

W odpowiedzi na przesłane zgłoszenie otrzymają Państwo informację o terminie porady.

W wyjątkowej sytuacji uzasadnionej brakiem dostępu do internetu należy zadzwonić pod numer telefonu 34 37 07 201, podając przy zapisie imię, nazwisko, numer telefonu.

W wyznaczonym terminie, przed udzieleniem porady, będą Państwo zobowiązani złożyć ustnie przez telefon treść oświadczenia oraz zapewnienie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną RODO

W przypadku zgłoszenia w celu uzyskania porady udzielanej ZA POŚREDNICTWEM POCZTY ELEKTRONICZNEJ otrzymają Państwo informację o adresie elektronicznym, na który należy przesłać treść swojego problemu prawnego.

Porada prawna zostanie skonstruowana przez adwokata/radcę prawnego/ doradcę obywatelskiego bez zbędnej zwłoki a następnie odesłana na adres mailowy.

Więcej informacji oraz potrzebne dokumenty dostępne bezpośrednio pod adresem:

https://bip.czestochowa.pl/artykuly/71510/nieodplatna-pomoc-prawna-w-czestochowiePozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl