Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
II Międzyośrodkowy Bieg Imienia Marka Kotańskiego "Biegnę po trzeźwe życie" - Hala Sportowa, ul. Zużlowa

Biegacze z całej Polski zjechali się w niedzielę, 6 września do Częstochowy, by wziąć udział w II Międzyośrodkowym Biegu imienia Marka Kotańskiego. Uczestnikom towarzyszyło hasło – „Biegnę  po trzeźwe życie”. Impreza zorganizowana przez Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej, w tym przez pomysłodawcę biegu, Adama Wesołowskiego (wychowawcę z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego dla Młodzieży Uzależnionej prowadzonego przez CZTPS) dostarczyła wielu pozytywnych emocji i mocnych wrażeń zarówno uczestnikom jak i gorąco dopingującym kibicom.

Uczestnicy mieli do wyboru i pokonania trzy trasy: 42,195 km maratonu, 10 km i 1 km dla najmłodszych. Pan Adrian Staroniek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowa wystrzałem z pistoletu dał sygnał do biegu o godzinie 9:20 a już po ponad trzech godzinach na mecie zameldował się najszybszy zawodnik – Tomasz Furman z Warszawy, osiągając czas 3:23:32:9 – zatem całkiem dobry, skoro najlepsi maratończycy świata potrzebują na pokonanie dystansu ponad dwie godziny. Na podium stanęli razem ze zwycięzcą dwaj częstochowianie – Grzegorz Welm i Edmund Belzyt.

Blisko złamania bariery czterech godzin była w kategorii kobiet Beata Kurzajczyk z Kościelnej Wsi, która metę usytuowaną na Stadionie Miejskim „Arena Częstochowa” przy ul. Żużlowej minęła w czasie 4:01:02:3. Na duże pochwały zasługują też reprezentanci gospodarzy – Kamil Lewandowski (17 miejsce i Łukasz Ziębaczewski ( dobiegł do mety mimo awarii…. butów )

Na linii startowej stanęli między innymi reprezentanci kilkunastu ośrodków w Polsce, które zajmują się osobami uzależnionymi od narkotyków i dopalaczy. Wymienić tutaj należy: Monar Dębowiec, Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja” z Bielsko Białej, Monar Milejowice, Ośrodek Rehabilitacyjno-Readaptacyjny dla Osób Uzależnionych – Betania z Mstowa, Monar Gracze, Monar Głosków, a także osoby którym bieganie sprawia radość między innymi  z Gdańska, Warszawy, Gliwic, Poznania, Mińska Mazowieckiego, a także gości z zagranicy. Dla najlepszych były cenne nagrody ufundowane przez przeora Jasnej Góry Ojca Mariana Waligórę, zaś uczestnikom sportowych zmagań i kibicom grała formacja muzyczna 7a Blues z Częstochowy.

Za rok spotykamy się znowu na biegowej trasie, z myślą o szczytnym przesłaniu Biegu im. Marka Kotańskiego i pamiętając o tym, że dopóki trwa bieg, mecz, jakakolwiek walka – wszyscy jesteśmy zwycięzcami.

Impreza II Międzyośrodkowego Biegu imienia Marka Kotańskiego została sfinansowana z dotacji Urzędu Miasta Częstochowy.

Źródło: Częstochowski Towarzystwo Profilaktyki Społecznej

 Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl