Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Przemoc to zło, z którym możesz wygrać

to już ósma konferencja pod tym tytułem, tym razem poświęcona edukacji prawnej środowisk zajmujących się przemocą w rodzinie, która odbyła się w Częstochowie.

W jej programie znalazł się m.in. wykład „Nie pozwól, aby narodziły się w nim demony” Mirosławy Kątnej, psychologa, mediatora, przewodniczącej Zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Warszawie. O Ochronie małoletniego wobec przemocy w rodzinie w świetle uregulowań  kodeksu rodzinnego i opiekuńczego mówiła Marta Michalska, sędzia V Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Częstochowie; a o interdyscyplinarności w walce z przemocą - mł. asp. Dariusz Zych, koordynator procedury Niebieskiej Karty w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, przewodniczący Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Prezydencie Miasta Częstochowy.

W ramach konferencji, której organizatorem był Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz Urząd Miasta Częstochowy, rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Kochaj, nie bij!”.

Spotkanie otworzył prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz Maria Kowaleczko – Miedzińska, wiceprzewodnicząca Zarządu Krajowego KOPD w Warszawie, Przewodnicząca Terenowego KOPD w Częstochowie.

W konferencji, która odbyła się 3 grudnia w sali Urzędu Stanu Cywilnego uczestniczyli m.in. przedstawiciele sądownictwa, organizacji pozarządowych, oświaty, pomocy społecznej oraz nauczyciele i młodzież z częstochowskich szkół.

Konferencja, wpisała się w trwającą właśnie międzynarodową kampanię 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Częstochowskie hasło towarzyszące kolejnej edycji kampanii to „Świeć przykładem – reaguj na przemoc”. 

źródło: www.czestochowa.plPozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl