Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Jubileusz Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie

Centrum obchodziło ćwierćwiecze swojego istnienia. Uroczystościom towarzyszyły występy artystyczne przygotowane przez podopiecznych i terapeutów.

Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie jestjednostką organizacyjną Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jego oferta skierowana jest do dzieci z niepełnosprawnościami, ich rodzin oraz wszystkich innych, które mieszkają w Częstochowie i potrzebują wsparcia terapeutów bądź fizjoterapeutów.

W jubileuszowym spotkaniu, które odbyło się 29 listopada, wziął udział zastępca prezydenta miasta Bartłomiej Sabat. Obecni byli także przedstawiciele instytucji i organizacji wspierających, podopieczne i podopieczni oraz ich rodziny. Uroczystość była m.in. okazją do przypomnienia historii Centrum.

- Idea powstania ośrodka podyktowana była potrzebą stworzenia w Częstochowie miejsca, w którym dzieci i młodzież z niepełnosprawnością ruchową oraz ich rodzice znajdą fachową pomoc i wsparcie ze strony specjalistycznej kadry – podkreśla Małgorzata Mruszczyk, dyrektor MOPS. - Dziś, po 25 latach działalności Centrum, widzimy, że wraz ze wzrostem tych potrzeb zwiększano zakres działalności ośrodka tak, by profesjonalnie i jak najpełniej pomagać naszym podopiecznych oraz ich rodzicom i opiekunom.

-Ośrodek prowadzi nowoczesne terapie, wykorzystuje nowinki techniczne, zatrudnia kompetentnych fizjoterapeutów i pedagogów, którzy stale podnoszą kwalifikacje na kursach specjalistycznych – podkreśla Agnieszka Krzemińska, kierująca Centrum od momentu jego powstania. - Zależy nam, by dzieci i młodzież otrzymywały tu wsparcie wykorzystujące nowoczesne i uznane metody. Prowadzimy między innymi rehabilitację w ortezie Dunag 02, stymulację polisensoryczną w Sali Doświadczania Świata, dogoterapię, arteterapię, terapię ręki, sensoplastykę, EEG Biofeedback, elementy integracji sensorycznej, bilateralnej, ortoptyki i wiele innych.

Centrum rozpoczęło działalność w listopadzie 1994 roku jako efekt wieloletnich starań rodziców dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową, szczególnie tych zrzeszonych w Stowarzyszeniu ,,RAZEM”. Z czasem zwiększano liczbę podopiecznych; adaptowano i remontowano kolejne pomieszczenia. Obecnie z oferty poszczególnych działów Centrum korzysta ok. 150 dzieci. Od początku działalności placówki z zajęć terapeutycznych skorzystało już łącznie ponad 600 dzieci.

Więcej informacji na temat Centrum można znaleźć m.in. na jego społecznościowym profilu pod linkiem https://www.facebook.com/cpdir


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl