Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Kampania "Białych Serc" - profilaktyka uzależnień od narkotyków

Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Peresada" - tegoroczny realizator kampanii "Białych Serc"w naszym mieście zaprasza do udziału w XV edycji tej kampanii, służącej profilaktyce uzależnień od narkotyków i środków psychoaktywnych. 

Serdecznie zapraszamy Państwa do włączenia się w solidarny protest przeciwko narkotykom i przemocy. Pomysłodawcą kampanii “Białych Serc” jest Mariusz Zalewski, a głównym organizatorem Grupa Zalewski Patrol we współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Charakterystycznym symbolem kampanii są białe serduszka zawieszone w oknach.

Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PERASADA, jako tegoroczny realizator w naszym mieście XV edycji w/w kampanii, zaprosiło do udziału w akcji szkoły, przedszkola, instytucje, organizacje, które w terminie 12-25 października przeprowadzą warsztaty, happeningi, marsze i zawieszą białe serduszka w oknach swoich siedzib. Serduszka symbolizują wolne serca od narkotyków, ale także pamięć o wszystkich ofiarach uzależnień. Kampania od samego początku ma na celu edukację, profilaktykę dzieci, młodzieży, ale także osób dorosłych i jej głównym celem jest przestrzeganie przed zażywaniem narkotyków i innych używek. Kampania Białych Serc swoim zasięgiem przekracza z roku na rok granicę Polski i dociera do takich krajów jak Ukraina, Francja, Szwecja, Włochy, Stany Zjednoczone.

Stowarzyszenie Perasada zbierze od wszystkich zaangażowanych w akcję dokumentację fotograficzną, która zostanie przedstawiona na naszym facebooku i od 28 do 31 października będzie można oddać głos-like na najciekawsze wydarzenia.

Podczas kolejnego przedsięwzięcia realizowanego w ramach projektu „Wsparcie działań z zakresu profilaktyki uzależnień od narkotyków i środków psychoaktywnych”, dofinansowanego z budżetu Gminy Miasta Częstochowy-obchodów Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Narkomanii zostaną rozdane nagrody dla szkół, organizacji, które zdobędą największą liczbę polubień. Wydarzenie pt.„Żyj z całych sił"odbędzie się 26 listopada o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury ul. Łukasińskiego w Częstochowie.

.Już dzisiaj zapraszamy Państwa na to wydarzenie, którego gościem specjalnym będzie Grażyna Łobaszewska.

Prosimy o aktywne włączenie się do akcji i rozpropagowanie jej wśród rodzin i współpracowników. Czekamy na Państwa zdjęcia z białymi serduszkami.

Serdecznie zapraszamy Państwa do włączenia się w solidarny protest przeciwko narkotykom i przemocy.

Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Peresada"
ul. Kontkiewicza 2
42-209 Częstochowa
tel/fax +48 34 364 3810
www.perasada.czest.pl
biuro@perasada.czest.plPozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl