Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Uwierz w siebie - XII Letnia Olimpiada Sportowa

W sierpnia br. w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych prowadzonym przez Zgromadzenie Braci Albertynów w Częstochowie odbyła się XII Letnia Olimpiada Sportowa. Brała w niej udział rekordowa liczba uczestników – zawodnicy i kibice z 9 zaprzyjaźnionych placówek z Częstochowy, Ojcowa, Bulowic, Przemyśla i Słowacji.

Jak co roku odbyła się pod hasłem „Uwierz w siebie”. Zwycięzcą w niej jest każdy, kto przystępuje do szlachetnej rywalizacji, starając się wypaść jak najlepiej. Organizacja Letniej Olimpiady Sportowej jest ważnym wydarzeniem w życiu Domu. To święto dla mieszkańców i gości DPS, ale także tych wszystkich, którym bliska jest idea integracji i los osób niepełnosprawnych.
W programie imprezy znalazły się:
- program artystyczny: przedstawienie pt. „The voice of Heaven” w wykonaniu mieszkańców Domu - aktorów z grupy teatralnej „Minutka”,
- ceremonia otwarcia, a w niej defilada drużyn, przy dźwiękach hymnu olimpijskiego została wciągnięta na maszt flaga olimpijska, po sztafecie z ogniem olimpijskim zapalono znicz, wypuszczono gołębie – symbol pokoju, a sportowcy złożyli uroczysta przysięgę,
- podczas zawodów rozegrano 7 konkurencji (rzut piłką do kosza, slalom-bieg z przeszkodami, kręgle, strzał na bramkę, rzut piłką lekarską, rzut dyskiem, bieg na dystansie 60m).
Pogoda, jak co roku, dopisała. Wszyscy doskonale się bawili. Po konkurencjach uczestnicy nabrali sił podczas wspólnego grillowania. Nie zabrakło orzeźwiających lodów i innych słodkości.
Zwycięzcy otrzymali złote medale, puchary, dyplomy i zajęli zasłużone miejsce na podium.
Imprezę zakończyła zabawa taneczna przy muzyce na żywo.

Funkcjonowanie Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych prowadzonego przez Zgromadzenie Braci Albertynów jest dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy.

 Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl