Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Przegląd ,,Małych form teatralnych'' pod hasłem „Młodość bez uzależnień, przemocy i agresji”

W tym roku swój udział zgłosiło aż 6 placówek, a przestrzeni dla nich użyczyła Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie. Występ każdej z placówek był inny, wykorzystywał różne dodatkowe rekwizyty i sprzęt, co bardzo podniosło poziom tegorocznych występów. Zgodnie z hasłem „Młodość bez uzależnień, przemocy i agresji” przekazem z występów wybijało się przesłanie miłości mimo trudów, która przezwycięża największe trudności w każdej relacji.

Nic nie przychodzi bez wysiłku. Znajdując analogię między budowanie więzi i relacji z drugim człowiekiem, tak i praca nad spektaklem potrzebowała czasu i odpowiedniego poziomu prób. Nasze dzieci i młodzież w tym względzie korzystali z profesjonalnego wsparcia Małgorzaty Grudzińskiej i Arkadiusza Kluby, całej kadry świetlicy, aby przygotować występ na jak najwyższym poziomie. Po zajęciach szkolnych przychodziły na próby, wytrwale uczyły się tekstów i melodii, pod okiem reżyserów poszukiwały najlepszych kreacji dla swoich postaci, cierpliwie słuchały uwag i wskazówek, nabierały odwagi i pewności siebie. Dzieci zrobiły coś cudownego – świadomie dokonały wyboru, aby działać na rzecz drugiego człowieka i poświęciły część siebie, aby stworzyć coś, co dotrze z dobrym przesłaniem do innych.

Młodzi aktorzy, podczas konkursu prowadzili widzów przez kolejne sceny spektaklu „Prawo Miłości”, wprowadzając w prawdziwe ludzkie historie. Spektakl opowiada historię rodziny, która choć wydawała się szczęśliwa, w pewnej chwili pozwoliła, że jedno niepowodzenie zaczęło rodzić kolejne, wpływając negatywnie na wzajemne relacje. Dobra relacja z tatą zostaje zachwiana, brak zaufania powoduje złość, frustrację i szukanie akceptacji w niekoniecznie właściwym środowisku. Okazuje się, że w życiu nie wszystko jest stracone i często sytuacje, które wydają się zupełnie stracone, mogą zawsze się zmienić. Ratunkiem dla konfliktów, braku akceptacji i złości jest miłość, która swoją siłą wzmacnia i pokazuje nową drogę.

Muzycznie spektakl wsparł zespół „The Shelter”. W przygotowaniach i realizacji działania uczestniczyli członkowie Klubu Abstynenta „Droga do wolności”, mężczyźni z bezdomności – mieszkańcy schroniska „Adullam”, wolontariusze uczestniczący w projekcie „Stare Miasto – Nowe Życie” oraz partner lokalny – Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS”.

Przedstawienie przygotowane zostało w ramach konkursu „Małe formy teatralne” pod hasłem „Młodość bez uzależnień, przemocy i agresji”, organizowanego w ramach Częstochowskich Dni Profilaktyki przez Urząd Miasta Częstochowy – Wydział Polityki Społecznej we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowi


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl