Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Aktywnie w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci

Środowiskowe  Ognisko  Wychowawcze przy ul. Kwiatkowskiego jest placówką wsparcia dziennego TPD Oddział Okręgowy. Realizuje zadania wspierania rodzin przez objęcie dziecka działaniami wychowawczymi, opiekuńczymi i edukacyjnymi. A kampania społeczna - zostań wolontariuszem skierowana do wolontariuszy, chcących pracować we wszystkich obszarach życia społecznego ludzi najuboższych promuje wolontariat wśród dzieci i młodzieży oraz seniorów.

Środowiskowe  Ognisko  Wychowawcze Nr 2  ul. Kwiatkowskiego 3 m1 w Częstochowie jest placówką wsparcia dziennego, którą prowadzi  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci  Oddział Okręgowy. Zadanie publiczne jest dofinansowane ze środków finansowych budżetu Gminy Miasta Częstochowy. Główne  działania  realizowane  w placówce  dotyczą  wspierania rodzin przez objęcie dziecka działaniami wychowawczymi, opiekuńczymi i edukacyjnymi. Podopieczni placówki uczestniczą w zajęciach profilaktyczno- wychowawczych głównie w warsztatach z zakresu profilaktyki zdrowego stylu życia oraz  aktywnych form spędzania wolnego czasu i wypoczynku. W ramach profilaktyki zdrowia odbywają się warsztaty kulinarne,  a przygotowane na warsztatach potrawy zawierają różne warzywa i owoce, czasem w nietypowych połączeniach warzywa na słodko, owoce przesmażone lub jako dodatek do słonych dań. Podczas  spotkań z dietetykiem  dzieci i młodzież mają okazję zobaczyć, w jaki sposób można wykorzystać pozostałe po wcześniejszych posiłkach resztki jedzenia, przygotowując proste i ciekawe dania. Oprócz warsztatów można obejrzeć wystawę tematyczną i wziąć udział w lekcji prawidłowego odżywiania i pogadankach o niemarnowaniu żywności . Warsztaty relaksacyjne oraz komunikacji społecznej mają  na celu poznanie różnych metod i technik relaksacyjnych, które korzystnie wpływają na odporność naszego organizmu oraz ogólne samopoczucie.

Kampania społeczna - zostań wolontariuszem.

Zadanie publiczne: Wspieranie działań wolontariatu w obszarze pomocy osobom i rodzinom dotkniętym patologiami społecznymi ,, Rozwijanie i promocja wolontariatu w środowisku lokalnym '' Zadanie zostało sfinansowane przez Gminę Miasto Częstochowa.

Oferta  realizowana jest  w terminie  od  01.08.2018 r  do 31.12. 2020 r. przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Częstochowie  skierowana do wolontariuszy chcących pracować we wszystkich obszarach życia społecznego ludzi najuboższych, a szczególnie w zakresie pomocy społecznej, kultury, edukacji, sportu i turystyki. Wolontariusze przeprowadzają  promocję idei wolontariatu wśród dzieci i młodzieży oraz seniorów.

Czas spędzony w grupie z wolontariuszami upływa wszystkim przyjemnie, a uczestnicy zgodnie przyznali, że z niecierpliwością oczekują kolejnych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich przez młodą kadrę wolontariuszy, którzy swoja aktywnością  i ciekawymi pomysłami potrafią zaskoczyć nawet najmłodszych.                             Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl