Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Przeciw przemocy - konferencja "Nie krzycz - przytulaj".

Rola, znacznie i sposoby pracy z osobami stosującymi przemoc w rodzinie to główne tematy konferencji „Nie krzycz – przytul”, która odbyła się w Ratuszu Miejskim. Konferencję, w ramach kampanii Białej Wstążki, zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie przy współpracy Urzędu Miasta Częstochowy, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zespołu Interdyscyplinarnego. W spotkaniu, oprócz pracowników częstochowskiego MOPS-u, uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, policji oraz organizacji działających w sektorze pomocy społecznej.

- Przemoc zawsze jest przestępstwem, które powinno zostać napiętnowane. Osoba, która go doświadcza nigdy nie jest winna. Sprawcy nie usprawiedliwiają żadne okoliczności. Trzeba o tym wszystkim mówić. Tylko wtedy uda nam się dotrzeć do tych, którzy są krzywdzeni – mówił podczas inauguracji konferencji prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

W kolejnych wystąpieniach uczestnicy dyskutowali m.in. o współpracy interdyscyplinarnej oraz Porozumieniu bez Przemocy z osobami stosującymi przemoc w rodzinie. W czasie spotkania uczniowie Liceum im. Juliusza Słowackiego zaprezentowali pantomimę „Samotność Białego Misia”.

W ramach konferencji młodzież częstochowskich szkół zorganizowała również happening na placu Biegańskiego. Jego uczestnicy wręczali przechodniom niebieskie balony z wypisanym przez siebie przesłaniem, zaczynającym się od słów „Mój świat bez przemocy to...”.

Kampania „Biała wstążka” to międzynarodowa akcja zachęcająca do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet, a także powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania. Symbolem uczestnictwa w kampanii jest noszenie białej wstążki – na znak sprzeciwu wobec przemocy. Przedsięwzięcie rozpoczęło się w 1991 roku w Kanadzie, a dziś realizowane jest w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

 

Źródło: www.czestochowa.pl


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl