Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Częstochowski Everest

Fundacja Oczami Brata z partnerami, wolontariuszami, sponsorami, przy wsparciu Urzędu Miasta Częstochowy zorganizowała w Częstochowie akcję pn. „Częstochowski Everest”. Było to działanie mające na celu aktywizację osób z niepełnosprawnością. Akcja umożliwiła osobom z niepełnosprawnością przezwyciężenie własnych słabości oraz pokonanie lęków poprzez wjazd wózkami, wejście o kulach, w asyście wolontariuszy, na „Częstochowski Everest”, czyli Złotą Górę (ul. Złotogórska, Częstochowa).

Ponadto został zorganizowany otwarty wykład motywacyjny. Działanie miała również na celu zwiększenie świadomości społecznej na problemy, z którymi borykają się osoby niepełnosprawne każdego dnia.

- Pragnęliśmy pokazać, jak wiele korzyści może przynieść współpraca między osobami niepełnosprawnymi a pełnosprawnymi, wpływając na zwiększenie poziomu akceptacji oraz tolerancji wobec osób dotkniętych niepełnosprawnościami bądź chorobą – wspomina Paweł Bilski, Prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata.


Wykład motywacyjny, został przeprowadzony przez Łukasza Krasonia. Łukasz jest wyjątkowym, niesamowitym, młodym mężczyzną, który po wielu trudnych doświadczeniach życiowych uwierzył, że jakość życia każdego z nas zależy w dużo większym stopniu od naszego nastawienia niż od sytuacji zewnętrznej. Łukasz od dzieciństwa choruje na dystrofię mięśniową. Wiele osób próbowało pokazać mu, że jego życie można byłoby spisać na straty, ale Łukasz nigdy się nie poddał. Uparty marzyciel, wierzył, że mimo swojej choroby może być szczęśliwym człowiekiem, że wszyscy możemy dużo więcej, niż nam się zdaję! Z wiarą, że wszystko zaczyna się od marzeń pragniemy, aby Łukasz zaraził swoim entuzjazmem nie tylko osoby z niepełnosprawnością, ale i osoby pełnosprawne, – że można, że się da, wystarczy chcieć. - Niemożliwe jest osiągalne – w każdym z nas drzemie potencjał i wiara, że nasze życie może być wspaniałą przygodą – zaznaczył Łukasz.


Działanie skierowane było do osób z niepełnosprawnością oraz do pełnosprawnych mieszkańców miasta. W wjeździe na „Częstochowski Everest” wzięło udział około 300 osób, w tym blisko 50 wolontariuszy!


O działaniu wypowiedziały się m.in. następujące redakcje medialne: TVN, Dzień Dobry TVN, Zielone Drzwi, TVP.pl, TVP3 Katowice, Teleexpress TVP, Telewizja NTL, Telewizja Orion, Wyborcza.pl Częstochowa, wCzestochowie.pl, Radio Fiat, Radio Katowice.


Udział w wydarzeniu ogólnopolskich sieci telewizyjnych przyczynił się do dotarciu z informacją o działaniu do tysięcy Poniżej dołączamy wybrane relacje medialne:

- Aktualności TVP Katowice:
http://katowice.tvp.pl/25371348/zlota-gora-czestochowski-everest-zdobyty

- Teleexpress:
http://teleexpress.tvp.pl/17893636/extra

- Gazeta Wyborcza Częstochowa:
http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,48725,20085528,czestochowski-everest-zostal-zdobyty-zdjecia-film.html

- Radio Katowice:
http://www.radio.katowice.pl/zobacz,19307,Czestochowski-Everest.html

Zespół Fundacji Oczami Brata dziękuje za okazana serce i wsparcie wszystkim pomocnikom.Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl