Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Dzień Organizacji Społecznych

Jutro- 27 lutego obchodzimy Dzień Organizacji Społecznych. Ogólnopolski portal organizacji pozarzadowych NGO.PL tego dnia pokaże, jak wiele wspaniałych rzeczy robią organizacje w całej Polsce. Zapraszamy do włączenia się we wspólną akcję portalu ngo.pl i kampanii "Organizacje społeczne. To działa!"

"Przygotowujemy materiały filmowe i graficzne, które pokazują skalę i różnorodność działań stowarzyszeń i fundacji, do udostępniania i dystrybucji w sieci. Mamy nadzieję, że z Waszym udziałem uda nam się pokazać, jak codziennie zmieniamy życie Polek i Polaków – na lepsze. Chcielibyśmy, żeby informacje dotyczące działań organizacji – dużych i małych, zajmujących się bardzo różnymi tematami – dotarły tego dnia do jak największej grupy odbiorców.

Żeby pokazać różnorodność tematów, jakimi zajmują się organizacje przygotowaliśmy kilka wersji materiałów, z podziałem na kategorie: EKOLOGIA, EDUKACJA, ZDROWIE, SPORT, KULTURA, DEMOKRACJA, PRAWA CZŁOWIEKA, RÓWNOŚĆ. Możecie wybrać te, które pasują do Waszych działań, albo stosować wersję ogólną z hasłem: ORGANIZACJE SPOŁECZNE. TO DZIAŁA!

Wśród przygotowanych materiałów są:

  • nakładki na zdjęcia profilowe, przygotowane dla każdej kategorii tematycznej – możecie je pobrać pod tekstem
  • szablony na FB do zdjęć w tle i postów – są także sprofilowane, czyli możecie wybrać jedną z kategorii (EKOLOGIA, EDUKACJA, ZDROWIE, SPORT, KULTURA, DEMOKRACJA, PRAWA CZŁOWIEKA, RÓWNOŚĆ) lub zastosować szablon z ogólnym hasłem, dodając zdjęcie działań swojej organizacji.

Szablony zebraliśmy tu: http://bit.ly/2702szablony

Aby przygotować własną wersję grafiki pobierz wybrany szablon na dysk komputera lub telefonu. Wybierz zdjęcie, które przedstawia działania Twojej organizacji. Za pomocą dowolnego programu graficznego (np. Gimp, Canva.com, Snapseed) połącz szablon i zdjęcie ze sobą i opublikuj w swoich kanałach.

Zachęcamy Was, żebyście wzięli udział w wydarzeniu na Facebooku, tam znajdziecie więcej szczegółów i informacji, które będziemy dodawać na bieżąco.

27 lutego od rana, na FB #todziała i ngo.pl będziemy publikować dodatkowe materiały filmowe i graficzne, do udostępniania.

Pamiętajcie - ruszamy ze wszystkim 27 lutego od rana. Pokażmy, że organizacje społeczne mają moc i że #todziała!

źródło: www.ngo.pl


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl