Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Dzień Babci i Dziadka w Centrum Aktywności Obywatelskiej

Nie znajdziecie na tym świecie takich bajek i zagadek, jakie wnuczkom opowiada moja babcia i mój dziadek! - Dzień Babci w Centrum Aktywności Obywatelskiej, prowadzonym przez fundację "Adullam".

Pięknym zimowym popołudniem w sali gimnastycznej Centrum Aktywności Obywatelskiej obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Dzieci wraz z opiekunami zadbały o zaproszenie gości, przygotowanie sali, występ artystyczny z atrakcjami-niespodziankami, takimi jak np. quiz o babci i dziadku oraz w rewanżu test wiedzy o wnuczku i wnuczce, jak również własnoręcznie przygotowały prezenty – śnieżne kule i kwiaty z krepiny. Dla babć i dziadków w podziękowaniu za smakołyki, którymi obdarowywane są w dziecięcych latach, zatańczyły taniec „Czekolada”.

Uroczystość została przygotowana przez dzieci i młodzież ze świetlicy „Życie poza szkołą”, realizowanej w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Częstochowa oraz projektu „Stare Miasto – Nowe Życie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W świętowaniu uczestniczyli babcie i dziadkowie dzieci ze świetlicy, jak również seniorzy biorący udział w zajęciach OSL oraz przebywający w Ośrodku Wsparcia, prowadzonym przez Fundację. Na zakończenie, w geście podziękowania dzieciom za zaangażowanie, seniorzy z Klubu Mieszkańca zaprezentowali -  z przymrużeniem oka - wiersz autorstwa seniora Piotra Nowaka, uhonorowany gromkimi brawami.

Na zakończenie wszyscy spotkali się na smakowitym poczęstunku w sali OSL w Klubie Mieszkańca, gdzie przy wspólnym stole zacieśniali więzi. Poczęstunek był dziełem pracy wolontariuszy działających w ramach projektu „Stare Miasto – Nowe Życie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w tym uczestników Klubu Abstynenta „Droga do wolności” oraz mieszkańców Schroniska „Adullam”, realizowanych w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Częstochowa.


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl