Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Inicjatywy Partnerstwa na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością - zaproszenie do współpracy, spotkanie Partnerstwa

W imieniu Lidera Partnerstwa na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „ Fundacji Oczami Brata” zapraszamy na specjalne spotkanie Partnerstwa, które odbędzie się 15 lutego 2015 roku o godz. 13.00 w Częstochowskim Centrum Aktywności Seniorów (ul. Staszica 10). Spotkanie dotyczyć będzie udziału Partnerstwa w planowanym w Częstochowie „Tygodniu życia z Niepełnosprawnością” (organizator - VIII Liceum Samorządowe) oraz zaoferowanej przez Fundację Widzialni pomocy organizacjom członkowskim Partnerstwa w bezpłatnym dostosowaniu ich stron internetowych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Na spotkaniu zostaną szczegółowo omówione niżej wymienione tematy:

Tydzień życia z niepełnosprawnością.
VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe zgłosiło propozycję organizacji wydarzenia o charakterze integracyjnym poświęconemu osobom z niepełnosprawnością. W trakcie „Tygodnia życia z niepełnosprawnością” (25-29.04.2016 r.) odbywać się będzie szereg wydarzeń, do udziału w których zaproszeni będą częstochowianie, w tym przede wszystkim uczniowie. Pomoc w organizacji wydarzenia zdeklarowały już Fundacja Widzialni oraz Fundacja Oczami Brata. Padła propozycja dotycząca objęcia „Tygodnia życia z niepełnosprawnością” patronatem Partnerstwa na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością.

Dostosowanie stron internetowych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Fundacja Widzialni oferuje pomoc organizacjom członkowskim partnerstwa w bezpłatnym dostosowanie stron internetowych do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Stron spełniających standard WCAG 2.0, do którego stosowania zobligowane są wszystkie organizacje realizujące zadania publiczne/ projekty ze środków unijnych. Pracownicy Fundacji Widzialni pomogą uruchomić nowe strony internetowe oparte o bezpłatne rozwiązania Polskiej Akademii Dostępności – www.pad.widzialni.org, a także przeszkolą pracowników organizacji z obsługi nowej strony internetowej, powiedzą jak przenieść i wprowadzać treści. Na najbliższym spotkaniu partnerstwa przedstawiciel Fundacji Widzialni wyjaśni wszystkie szczegóły, odpowie na wszelkie pytania oraz zostanie wspólnie ustalony termin szkolenia z obsługi stron internetowych. Wszystkich zainteresowanych bardzo prosimy o zapoznanie się z szablonami stron. Strony dostępne są w dwóch wersjach – autorski CMS PAD pad.widzialni.org/wzorcownia oraz szablony (skórki) do popularnego systemu Wordpress pad.widzialni.org/wordpress

Za współpracę odpowiedzialna jest Hania Nassalska, do niej prosimy kierować wszystkie pytania: hanna.nassalska@widzialni.org, 882 054 195.

Materiał na podstawie informacji przesłanych przez Fundacje Oczami Brata – Lidera Partnerstwa na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością.


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl