Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Ubieranie choinki i balony z życzeniami

7 grudnia na Palcu Orląt Lwowskich częstochowskie przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych wspólnie ubrali świąteczną choinkę. Impreza tradycyjnie służyła dobrej zabawie i spełnianiu marzeń dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Uczestnicy zabawy udekorowali choinkę przygotowanymi przez siebie ozdobami i bombkami. Obejrzeli też pokazy artystyczne, a także wspólnie śpiewali i tańczyli. Imprezie towarzyszyły gry i zabawy, słodkie niespodzianki konkurs z nagrodami, a także wysyłanie do nieba baloników ze świątecznymi życzeniami (do każdego z życzeń dołączony był specjalny klucz z informacją dla darczyńców, jak można zrealizować marzenie).

Coroczna akcja wysyłania życzeń do nieba została zainspirowana listem, który trzy lata temu przyfrunął do Częstochowy zaczepiony właśnie do balonika. Przebył ponad 300 km z miasta Mnichovo Hradiště na północy Czech i zawierał życzenia czeskiej dziewczynki Eliški dotyczące upragnionych prezentów. Dziewczynka wysłała list do „Jezuska”, bo w Czechach to właśnie do niego dzieci kierują swoje świąteczne prośby o prezenty.

Teraz każdy może spełnić marzenia potrzebujących. Aby to zrobić, należy pobrać list ze strony www.fdr.com.pl/mikolaj/ (lub odebrać osobiście w siedzibie Fundacji dla Rozwoju, aleja Kościuszki 13), skompletować zamówienie i dostarczyć paczkę do organizatora, najpóźniej do 10 grudnia.

Finał akcji odbędzie się 15 grudnia podczas korowodu Świętego Mikołaja. Tego dnia Korowód, wraz z barwnym orszakiem przejedzie ulicami miasta. Na każdym z przystanków będą czekały świąteczne atrakcje dla rodzin. Korowód zakończy się zimowym piknikiem świątecznym na placu Orląt Lwowskich, podczas którego przewidziano wspólne zabawy, poczęstunek i konkurs z nagrodami. Tego dnia zostaną także wręczone dzieciom paczki skompletowane przez darczyńców. Organizatorem akcji jest Fundacja dla Rozwoju, a partnerami MOPS, MPK, ZGM „TBS” i Straż Miejska.

W imprezie udział wzięli m.in. prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski i radny Dariusz Kapinos - współorganizator akcji.

 Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl