Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Dzień Pracownika Socjalnego. Certyfikaty w konkursach "Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością" i "Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi"

Wiedza, umiejętności, doświadczenie, empatia to cechy niezbędne do wykonywania pracy pracownika socjalnego. Jutro będą obchodzić swoje święto. Dziś z tej okazji spotkali się w sali sesyjnej Urzędu Miasta.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk podziękował pracownikom socjalnym za pracę i za wsparcie, którego udzielają osobom potrzebującym. Dziękował też przedstawicielom organizacji pozarządowych działających w sferze pomocy społecznej.

- W Waszej pracy niezwykle ważne są wartości: odpowiedzialność, godność drugiej osoby, uczciwość wobec innych i samego siebie, rzetelność i tolerancja – powiedział prezydent. - Wierzę, że sukcesywnie prestiż Waszego zawodu w oczach społeczeństwa będzie coraz wyższy. 

Prezydent pogratulował też trojgu pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej: Annie Szarek, Monice Szczypior i Wiesławowi Monkiewiczowi za realizację projektu, którego efektem jest książka „Opowiem Wam swoją historię”. Publikacja została doceniona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną ds. Stopni Specjalizacji Zawodowej Pracowników Socjalnych, działającą przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej i nagrodzona w tegorocznej edycji  konkursu „Teraz projekt socjalny”.

Dzisiejsze spotkanie było również okazją do uhonorowania i wręczenia Certyfikatów Prezydenta Miasta Częstochowy zwycięzcom konkursów „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi” oraz „Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością”.

Konkurs „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi ma na celu zaprezentowanie miejsc użyteczności publicznej, które są dostosowane do potrzeb rodziców z dziećmi, umożliwiając im uczestnictwo w życiu społeczno - kulturalnym miasta. Mogą do niego przystąpić m.in. urzędy, restauracje, kawiarnie, instytucje kultury i rozrywki, miejsca handlowo usługowe, obiekty sportowo-rekreacyjne, placówki oświatowe i służby zdrowia, hotele.

W tym roku laureatami konkursu w kategorii miejsca kultury i rozrywki, obiekty sportowo-rekreacyjne i biblioteki została Filia Nr 14 Biblioteki Publicznej im. dr W. Biegańskiego (ul. Norwida 17/21) oraz Sztuczne Lodowisko działające w strukturach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Boya-Żeleńskiego 6/8)

Z kolei konkurs "Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością”ma na celu pokazanie miejsc użyteczności publicznej, które są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, umożliwiając im uczestnictwo w życiu społeczno - kulturalnym miasta. Certyfikaty w kategorii  placówki oświatoweotrzymali Zespół Szkół Specjalnych nr 45 (ul. Czecha 15) oraz Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny prowadzony przez Fundację MOZAIKA (ul. Staropolska 1), a w kategorii – placówki służby zdrowia: Hospicjum prowadzone przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej (ul. Krakowska 45a) i Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek (ul. Wesoła 14).

W spotkaniu z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, które odbyło się w przeddzień święta, w sali sesyjnej Urzędu Miasta, uczestniczyli m.in. przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów pomocy społecznej, placówek wsparcia dziennego, organizacji pozarządowych realizujących zadania z zakresu pomocy społecznej.

Dzień Pracownika Socjalnegoobchodzony jest 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej z 1990 roku. Jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, w szczególności pracowników socjalnych.

 

źródło: www.czestochowa.pl

 


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl