Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
V Yavna Spartakiada

24 października od godz. 9.30 odbędzie V  YAVNA SPARTAKIADA, której celem  jest aktywizacja osób z niepełnosprawnością poprzez organizację działań integracyjno - sportowych. W programie zajęcia lekkoatletyczne, fitness, koszykówka,  tenis stołowy, siłownia, piłka nożna. Główny organizator Stowarzyszenie Yava zaprasza do Akademickiego Centrum Sportowego w Częstochowie, ul. Zbierskiego 6.

Sport pełni w życiu niepełnosprawnych szczególną rolę. Jest nie tylko formą rehabilitacji i sposobem na podniesienie ogólnej sprawności, lecz często staje się też drogą do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, szansą na ciekawe i godne życie. Zalety sportu jako czynnika rehabilitacji leczniczej wynikają z faktu, że po pierwsze, uczestnictwo w różnych formach aktywności ruchowej warunkuje prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny, utrwala wyniki leczenia podstawowego, zapobiega wielu chorobom, zniekształceniom i wtórnym zmianom niepożądanym z medycznego punktu widzenia. Po drugie, poprzez zajęcia sportowo – rekreacyjne możliwe jest niwelowanie lub przynajmniej ograniczanie niepełnosprawności funkcjonalnej o kreślonych narządów. Po trzecie, drogą intensywnego treningu można uzyskać bardzo duże zwiększenie sprawności czynnych organów, a tym samym zrekompensować utracone inne funkcje o zmianach nieodwracalnych.

Organizatorzy: Stowarzyszenie YAVA z/s w Częstochowie, Instytut Wychowania Fizycznego, Turystyki i Fizjoterapii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego  im. Jana Długosza, Studium Wychowania Fizycznego  i Sportu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

Miejsce: Akademickie Centrum Sportowe w Częstochowie, ul. Zbierskiego 6

Zadanie zostało dofinansowane z funduszy: Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Gminy Miasta CzęstochowyPozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl