Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Filmowo o tolerancji

Na zlecenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, w Częstochowie powstał krótki film, który uwrażliwia na konieczność tolerancji wobec osób niepełnosprawnych i zwraca uwagę na ich potrzeby.

 Głównymi bohaterkami niespełna dwuminutowego filmu są dwie przyjaciółki, które spotykają się w kawiarni. Jedna  z nich porusza się na wózku inwalidzkim. Produkcja pokazuje, że niepełnosprawni, mimo wielu przeszkód, potrafią doskonale odnaleźć się w świecie. Zdjęcia do filmu nakręcono w częstochowskiej kawiarni Boulangerie. Oprócz wcielających się w główne role, dwóch młodych częstochowianek, do udziału w przedsięwzięciu zaangażowano kilkanaście innych osób. Nad całością czuwał reżyser Michał Bajtał, który stworzył m.in. wielokrotnie nagradzany dokument "Skrzydła". - Zanim powstały zdjęcia, przeprowadziliśmy casting na aktorów. Chcieliśmy, by były to osoby, które swobodnie czują się przed kamerą i które nie boją się takich wyzwań, jak choćby odgrywanie swojej roli na wózku inwalidzkim. Cieszę się, bo udało nam się znaleźć naprawdę zgraną ekipę – podkreśla pomysłodawczyni projektu, przewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Anna Maria Zalewska. Film powinien być gotowy jeszcze przed zakończeniem wakacji. Ma się ukazać zarówno w sieci, jak i w telewizji (również tej ogólnopolskiej) – tak by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Najnowsza produkcja filmowa to kolejny sposób, w jaki Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych zwraca uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych. Wcześniej członkowie Rady m.in. zabrali częstochowskich radnych i urzędników na spacer po mieście w wózkach inwalidzkich oraz sprawdzali przystosowanie miejskiej infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Źródło: Aktualności  www.czestochowa.plPozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl